El Vínculo El Vínculo.
Publicada

El Ple de l’Ajuntament del Pont de Suert, en sessió ordinària número 2 de 2025 (PLN/02/2025) celebrada el dia 26 de juny de 2025, va adoptar l’Acord d’aprovar el projecte bàsic i executiu de les obres “Pacificació del carrer Camp de la Vila i millora de l’encreuament de vianants a la travessera N-230”, redactat, per encàrrec de l’Ajuntament del Pont de Suert a l’arquitecte Marc Sentenac amb número de col·legiat al COAC 38170-5. El projecte, en la seva versió definitiva i text refós que, fent us de les atribucions atorgades a l’Alcaldia pel Ple, te un PEC de 164.831,67 Euros de base, 34.614,65 Euros d’IVA al 21% i 199.446,32 Euros total. Desprès de la seva tramitació, El Butlletí Oficial de la Província de Lleida número 155 de 2025 del dia 14 d’agost de 2025 i es va publicar l’Acord d’aprovació definitiva del projecte esmentat el qual és vigent en la data de signatura de la present resolució. En la pròpia sessió del Ple 2 de 2025 (PLN/02/2025 citada, el Ple va atorgar a favor d’aquesta Alcaldia a dur a terme els tràmits i gestions necessaris per l’endegament del procés d’execució de les obres i la seva contractació incloent expressament entre les facultats les d’incorporar variacions necessàries al projecte aprovant-ne un text refós versionat i ajustar la consignació pressupostària, iniciar i desenvolupar el procés de contractació de les obres, incloent l’aprovació dels plecs, la convocatòria, l’adjudicació, replanteig, liquidació, pagament, recepció i lliurament al servei o us públic i justificació o cobrament del finançament. Fent us de dites facultats i amb contingut essencial equivalent al document aprovat, l’autora del projecte ha presentat un text refós del mateix que incorpora petites esmenes menors determinant-se que serà aquesta versió la que servirà de base a la prossecució del procés de tramitació, contractació i execució.

Expediente Exp 012/2025 – 016 NUVOL 2025 – 016 EXP 12 2025 - · Ajuntament del Pont de Suert

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament del Pont de Suert (Lleida). Con valor estimado de 199.446 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-10-03. Expediente Exp 012/2025 – 016 NUVOL 2025 – 016 EXP 12 2025 -.

Importes y cifras

199.446 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
Exp 012/2025 – 016 NUVOL 2025 – 016 EXP 12 2025 -
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Ajuntament del Pont de Suert
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
7 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2025-09-14
Fin de presentación de ofertas
2025-10-03

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-09-14

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament del Pont de Suert

Ver el órgano →