El Vínculo El Vínculo.
Publicada

El Ple de l’Ajuntament del Pont de Suert, en sessió ordinària número 4 de 2024 (PLN/04/2024) celebrada el dia 23 de juliol de 2024, va adoptar l’Acord d’aprovar el projecte bàsic i executiu de les obres de de consolidació de l’església de Santa Maria de Sarroqueta. Desprès de la seva tramitació, El Butlletí Oficial de la Província de Lleida número 175 de 2024 del dia 9 de setembre de 2024 i es va publicar l’Acord d’aprovació definitiva del projecte esmentat el qual és vigent en la data de signatura de la present resolució. En la pròpia sessió del Ple 4 de 2024 (PLN/04/2024) citada, el Ple va atorgar a favor d’aquesta Alcaldia a dur a terme els tràmits i gestions necessaris per que el projecte esdevingui definitiu i executiu. També se l’ha de facultar a iniciar, desenvolupar, i licitar les obres, adjudicar-les, liquidar-les, rebre-les i lliurar-les. Al Pressupost municipal de l’exercici de 2025, en la seva versió aprovada pel Ple de la corporació en sessió 007/2024, ordinària celebrada el dia 19 de desembre de 2024 (Resum publicat al BOP de 20/01/2025), a l’aplicació de Despeses 2025/1.333.650.01, hi ha consignació específicament prevista per atendre la despesa derivada de la contractació de les obres. Es considera oportú promoure el procés de contractació i desenvolupament de les obres, porta per objecte aquesta resolució iniciar l’expedient de contractació mitjançant procediment obert simplificat de les obres habilitant un termini per a la presentació de proposicions de 20 dies naturals per a la presentació de proposicions que s’estendrà des de les 00:00 hores del dia 11 de febrer de 2025 fins el dia 02 de març de 2025 a les 23:59 hores .

Expediente Exp 006/2023 – 022 OSIC - 001 CONTRACTACIÓ I EXECU · Ajuntament del Pont de Suert

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament del Pont de Suert (Lleida). Con valor estimado de 63.308 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-03-02. Expediente Exp 006/2023 – 022 OSIC - 001 CONTRACTACIÓ I EXECU.

Importes y cifras

63.308 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
Exp 006/2023 – 022 OSIC - 001 CONTRACTACIÓ I EXECU
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Ajuntament del Pont de Suert
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
1 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2025-02-11
Fin de presentación de ofertas
2025-03-02

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-02-11

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament del Pont de Suert

Ver el órgano →