El Vínculo El Vínculo.
Publicada

El projecte no només busca preservar els vestigis miners, sinó també convertir-los en un actiu cultural, educatiu i turístic que contribueixi a la dinamització econòmica del municipi i al reforç de la identitat local. Pel que fa als objectius que persegueix l’actuació, d’una banda, pretén garantir la seguretat i l’accessibilitat de l’espai, mitjançant la consolidació d’elements estructurals i la millora dels accessos i, de l’altra, generar un itinerari interpretatiu que permeti als visitants comprendre la història de l’explotació minera, el seu impacte en el territori i la seva relació amb el desenvolupament local. A més, es vol afavorir la connexió d’aquest espai amb altres recursos naturals i culturals del municipi, integrant-lo dins d’una xarxa d’itineraris que enriqueixin l’oferta turística i educativa del Pont de Suert. Les accions previstes inclouen la neteja i adequació de l’entorn, la senyalització de punts d’interès, la instal·lació de panells informatius, la consolidació d’estructures mineres singulars i la creació d’un petit espai d’acollida o mirador. El pressupost total del projecte “Valorització i dinamització del patrimoni geològic i miner a l’entorn de les mines de carbó de Malpàs com eina de desenvolupament local” s’ha formulat en 41.299,99 Euros de Base, 8.673,00 Euros d’IVA al tipus del 21% i 49.972,99 Euros total. D’acord amb l’establert a l’apartat 1.8 del projecte la durada prevista de les obres és de 3 mesos a comptar des de la data de celebració del replanteig o de 3 mesos des de la data que a l’Acta de replanteig es faci constar l’inici efectiu de les obres. Donat que es tracta d’una obra en que el seu valor estimat és inferior a 500.000 Euros, d’acord amb l’establert a l’article 77.1 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de Contractes del sector Públic, no és legalment obligatòria l’exigència de classificació empresarial per a la realització de la mateixa.

Expediente EXPEDIENT 12/2025 CARPETA 018 PLE 3 2025 25 SETEMB · Ajuntament del Pont de Suert

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament del Pont de Suert (Lleida). Con valor estimado de 60.467 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-12-06. Expediente EXPEDIENT 12/2025 CARPETA 018 PLE 3 2025 25 SETEMB.

Importes y cifras

60.467 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
EXPEDIENT 12/2025 CARPETA 018 PLE 3 2025 25 SETEMB
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Ajuntament del Pont de Suert
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
3 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2025-11-17
Fin de presentación de ofertas
2025-12-06

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-11-17

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament del Pont de Suert

Ver el órgano →