El Vínculo El Vínculo.
Publicada

El Ple de l’Ajuntament del Pont de Suert, en sessió ordinària número 7 de 2024 (PLN/07/2024) celebrada el dia 19 de desembre de 2024, va adoptar l’Acord d’aprovar el projecte bàsic i executiu de les obres “PUOISC PRE082/19/02046 –Pavimentació de vies públiques als nuclis del Pont de Suert, Llesp i Malpàs” redactat per l’arquitecta Mónica Nogueras Peroy, COAC 33467/7, presentat el 2 de desembre de 2024 i que te un pressupost de 73.499,99 Euros de base, 15.435,00 Euros d’IVA al 21% i 88.935 Euros total sent el termini projectat d’execució de les obres d’un mes. Es tracta, principalment, d’actuar en la reposició dels paviments en un total aproximat d’uns 12 punts d’actuació, 9, al Pont de Suert, un a Llesp i dos a Malpàs, que reposaran un total aproximat de 3.926 metres quadrats de superfície, actuant, primer, en un fresatge i retirada del paviment malmès, l’aplicació d’un reg d’adherència i la reposició de capes d’uns 5 cm de paviment d’aglomerat asfàltic. Desprès de la seva tramitació, el Butlletí Oficial de la Província de Lleida número 027 de 2025 del dia 10 de febrer de 2025 va publicar l’Acord d’aprovació definitiva del projecte esmentat el qual és vigent en la data de signatura de la present resolució. En la pròpia sessió del Ple 7 de 2024 (PLN/07/2024) citada, el Ple va atorgar a favor d’aquesta Alcaldia a dur a terme els tràmits i gestions necessaris per que el projecte esdevingui definitiu i executiu. També se lla va facultar per iniciar, desenvolupar, i licitar les obres, adjudicar-les, liquidar-les, rebre-les i lliurar-les. Al Pressupost municipal de l’exercici 2025 aprovat pel Ple en sessió 7 de 2024, ordinària celebrada el dia 19 de desembre de 2024, aplicació pressupostària de despeses 2025/1.153.619.01 hi ha consignació fins 88.935,00 Euros per fer front a les despeses esmentades. Pel que fa al finançament, del Pla únic d’obres i serveis de Catalunya per al període 2020- 2024 (expedient PRE082/19/02046), amb una subvenció de 62.736,00 € .

Expediente Exp 012/2025 – 002 PUOISC PRE082/19/02046 - 001 CO · Ajuntament del Pont de Suert

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament del Pont de Suert (Lleida). Con valor estimado de 88.935 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-03-02. Expediente Exp 012/2025 – 002 PUOISC PRE082/19/02046 - 001 CO.

Importes y cifras

88.935 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
Exp 012/2025 – 002 PUOISC PRE082/19/02046 - 001 CO
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Ajuntament del Pont de Suert
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
1 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2025-02-11
Fin de presentación de ofertas
2025-03-02

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-02-11

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament del Pont de Suert

Ver el órgano →