CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L.
Empresa adjudicataria de contratos públicos
- CIF
- B67486118
- PYME
- Sí
- Última licitación ganada
- 2026-06-18
CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L. ha obtenido 37 adjudicaciones por un importe total de 17.616.407 EUR y 8 contratos menores por 277.780 EUR, entre 2022 y 2026. La actividad se concentra principalmente en Cataluña, con 36 contratos en la región, y destacan las áreas de trabajos de pavimentación de calles (10 contratos), construcción y obras viales (6 contratos cada una) y obras de alcantarillado (2 contratos). Los principales órganos contratantes son ayuntamientos catalanes, entre ellos Martorell, Cerdanyola del Vallès, Sant Cugat del Vallès y Rubí. El año con mayor número de adjudicaciones fue 2025, con 11 adjudicaciones.
¿CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L. es tu empresa? Recibe por email las licitaciones que encajan con lo que ganáis: los mismos sectores, organismos y territorios. Gratis, sin tarjeta.
Actividad de CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L. en contratación pública
Sectores en los que trabaja (CPV)
- Trabajos de pavimentación de…30.3%
- Trabajos de construcción18.2%
- Obras viales18.2%
- Obras de alcantarillado9.1%
- Trabajos diversos de pavimentación6.1%
- Trabajos de pavimentación de…6.1%
- Otros12.1%
Ver el detalle por código CPV
| Categoría (CPV) | Licitaciones |
|---|---|
| Trabajos de pavimentación de calles45233252 | 10 |
| Trabajos de construcción45000000 | 6 |
| Obras viales45233140 | 6 |
| Obras de alcantarillado45232400 | 3 |
| Trabajos diversos de pavimentación45233200 | 2 |
| Trabajos de pavimentación de caminos peatonales45233253 | 2 |
| Cámaras de seguridad35125300 | 1 |
| Trabajos de paisajismo45112700 | 1 |
| Trabajos de construcción de desarrollo urbano45211360 | 1 |
| Reparación y mantenimiento de instalaciones deportivas45212290 | 1 |
Actividad por año
Licitaciones ganadas por CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L.
Ver todas →- Contractació de les obres per a la CONSTRUCCIÓ DE LA NOVA GRADA DE LA CORBA 1 DEL CIRCUIT DE BARCELONA-CATALUNYA., que comprèn tant l’obra civil prèvia com el subministrament, transport i muntatge d’elements prefabricats de formigó Resuelta249.949 €Publicada: 2026-06-18
- Contracte d'obres de renovació del clavegueram entre els carrers del Nord i Migdia de Matadepera, definit en el projecte executiu aprovat definitivament per Decret d'alcaldia núm. 1.833, de data 31.12.2025 Adjudicada150.441 €Publicada: 2026-06-11
- Obres de naturalització i zona d'estada del carrer del Trull. Tram 4 del connector urbà entre la Serra de Collserola i el riu Llobregat al Papiol. Resuelta875.947 €Publicada: 2026-05-04
- Contractació de les obres de renovació de la Plaça de Sant Ponç de Sant Celoni. Resuelta800.357 €Publicada: 2026-02-24
- Renovació de voreres i arbrat dels carrers Sant Esteve Sesrovires, Sant Andreu de la Barca, Castellví de Rosanes i Avinguda Camí Fondo de Martorell Resuelta1.001.558 €Publicada: 2026-02-11
- Són objecte del present contracte l’execució de les obres contingudes en el “Projecte executiu d’adequació del camí escolar entre el Pont del Diari i el CEIP La Floresta”, redactat per l’Enginyer de Camins, Canals i Ports Sr Carlos Hidalgo Hernando, amb un pressupost d’execució per contracte de 1.294.371,23 € (IVA inclòs), aprovat inicialment en Ple municipal de data 21 de febrer de 2022, definitivament en Ple de 18 de juliol de 2022 i modificat en Ple municipal de data 30 de desembre de 2024, seguint les instruccions de la Direcció de l’Àmbit d’Urbanisme i Obres, des del Servei d’Obres i Projectes de l’Ajuntament es proposa la contractació de les obres de pacificació de l'entorn ZEM Can Llobet i itinerari escola La Floresta. Resuelta1.069.728 €Publicada: 2025-09-15
Ver 19 másVer menos
- L’objecte d’aquest contracte consisteix en la realització de les obres per l’ ampliació de voreres en dos àmbits de la ciutat de Sant Cugat: el Carrer Santa Teresa i el Carrer Caldes de Montbui. Resuelta117.817 €Publicada: 2025-07-30
- Execució de l’obra de renovació de voreres i arbrat dels carrers Sant Llorenç d’Hortons, Castellví de Rosanes i Avda. Camí Fondo de Martorell, d’acord amb el projecte tècnic Resuelta422.470 €Publicada: 2025-07-15
- Obres de millora de la urbanització i clavegueram als carrers Francolí-Gonzalez, separata àmbit 03 carrer González núm. 16 fins carrer de l’Orient, que es detallen en el projecte aprovat inicialment per acord de la Junta de Govern Local en sessió de data 22 d’abril de 2024 Resuelta167.849 €Publicada: 2025-07-09
- És objecte del present contracte l’execució de les obres de vianantització dels carrers Dos de Maig, Viñolas i Girona, que consten definides al projecte d’obra ordinària titulat “Projecte bàsic i executiu de la re-urbanització dels carrers Dos de Maig, Viñolas i Girona”, redactat per l’empresa Duran Arquitectes S.L.P, amb un pressupost d'execució de 394.328,04€ abans d'IVA, aprovat en la Junta de Govern Local de data 14 de novembre de 2023. Resuelta394.134 €Publicada: 2025-07-03
- L’objecte del contracte és actuació destinada a millorar la urbanització del carrer Xic de l’Anyé del terme municipal de Masquefa amb solucions tècniques similars a les emprades en el carrer major, transformant el carrer amb una plataforma única en secció “V” amb recollida de les aigües pluvials en l’eix del carrer, i és l’objecte del contracte l’execució de les obres descrites en el“PROJECTE d’EXECUCIÓ OBRES DE REURBANITZACIÓ DEL CARRER SANT ANTONI EN EL TRAM COMPRÉS ENTRE PLAÇA AJUNTAMENT (CARRER MAJOR) I EL CARRER DOCTOR JOVER DE MASQUEFA”, redactada pels serveis tècnics de l’Ajuntament de Masquefa. Resuelta84.382 €Publicada: 2025-06-19
- L’objecte d’aquest contracte és la realització de les obres compreses en el projecte executiu de les obres de re urbanització del carrer Sant Llorenç, entre el carrer d’Antoni Gaudíi el carrer Sant Joan de Matadepera, aprovat definitivament per Decret d’alcaldia núm. 1.080, de data 21.07.2023 que forma part integrant d’aquest contracte. Resuelta322.422 €Publicada: 2025-06-09
- Obres consistents en “la millora de clavegueram en dos punts de la trama: Parc dels Horts al cr. Malesa i avda. Flor de Maig, núm. 89-91” Adjudicada22.958 €Publicada: 2025-05-16
- Execució de l’obra ACTUACIÓ DE MILLORA AMBIENTAL DELS MARGES DEL TRAM FINAL DEL RIU ANOIA A MARTORELL, d’acord amb el projecte tècnic, que te per objecte:
La recuperació ambiental de l'espai fluvial del tram final del riu Anoia i el seu entorn, és a dir la realització d’un conjunt d’actuacions en l’àmbit del domini públic hidràulic i la zona de servitud dels seus marges, per tal de millorar la diversitat, l’estructura i la composició de la vegetació de ribera, amb la prèvia desbrossada i retirada de les espècies al·loctones, principalment la canya “Arundo donax”, és a dir, garantir la restauració del ecosistema i el foment de la biodiversitat.
L'actuació també pretén la millora paisatgística de tot l’àmbit mitjançant la introducció de nous elements vegetals autòctons, la creació d’un camí per el marge esquerra del riu i l'eliminació d’horts il·legals de la zona agrícola en sòl públic. Resuelta170.283 €Publicada: 2025-03-25
- Execució de l’obra de renovació de voreres i arbrat de la illa III del camí fondo de Martorell, als carrers av. Camí Fondo - c/Pou del Merli - c/Vallirana - c/ Sant Llorenç d''Hortons, d’acord amb el projecte tècnic Resuelta409.047 €Publicada: 2025-02-11
- Obres definides en projecte consistent en la construcció d''uns nous accessos a l''edifici del PEM Guiera Cerdanyola del Vallès Adjudicada100.290 €Publicada: 2025-01-08
- El present projecte té per objecte la reurbanització i reordenació del carrer d’Enric Borràs entre l’av. Josep Anselm Clavé i el carrer de Lo Gaiter del Llobregat.
El nou disseny planteja una transformació de la secció del carrer amb l’ampliació de les voreres i la reducció de l’espai destinat al vehicle, amb l’eliminació de la banda d’aparcament, mantenint el diferent nivell entre voreres i calçada, i la incorporació d’arbrat a la vorera est. També es construeix un nou col·lector i es fa una important renovació dels serveis, especialment l’aigua potable, i el soterrament dels creuaments aeris de línies elèctriques i de telefonia.
Amb tot això es vol aconseguir un carrer més segur, amable i millor adaptat al model de ciutat i al canvi climàtic.
L’àmbit total de l’actuació és de 3.218,40 m2. Resuelta1.137.998 €Publicada: 2024-10-24
- Obres del Projecte d'Urbanització A3. Plaça A Resuelta658.111 €Publicada: 2024-09-27
- És objecte del present contracte l’execució de les obres d’urbanització de la plaça Ausiàs March, que consten definides al projecte tècnic d’urbanització titulat “Projecte d’urbanització de la Plaça Ausiàs March” Resuelta210.667 €Publicada: 2024-07-29
- Sector H Resuelta136.758 €Publicada: 2024-05-20
- • L’augment de l’espai de les voreres.
• Renovació dels acabats d’urbanització igualant-los als realitzats a la resta del barri.
• Reubicació dels guals de vianants per garantir la continuïtat dels itineraris accessibles de les voreres i augmentar la seguretat i visibilitat en els creuaments viaris.
• L’increment de vegetació en l’espai urbà mitjançant plantació de nou arbrat.
• La millora de les condicions físiques del sòl de l’entorn immediat de l’arbrat d’alineació viària per afavorir el seu desenvolupament i creixement i per evitar afectacions a les edificacions existents i al paviment de la vorera.
• Renovació de la xarxa d’enllumenat públic amb criteris d’eficiència energètica i amb implantació de sistemes de tele gestió i control.
• L’adaptació de l’espai urbà a l’Ordre TMA/851/2021, de 23 de juliol, de condicions d’accessibilitat i no discriminació en espais públics urbanitzats per tal que els diferents espais siguin accessibles per a persones amb mobilitat reduïda mitjançant itineraris de vianants accessibles. Resuelta350.497 €Publicada: 2024-04-23
- Obres de clavegueram del Camí Ral, entre els carrers Jordi Joan i Floridablanca, de Mataró amb criteris mediambientals Resuelta437.647 €Publicada: 2024-03-26
- Obres de substitució d’un col·lector d’aigües residuals (tram des de la tribuna de
l’accés 4 fins a la connexió al costat de l’antiga depuradora) Resuelta127.628 €Publicada: 2024-01-25
- És una actuació destinada a millorar la urbanització del carrer Xic de l’Anyé al terme municipal de Masquefa amb solucions tècniques similars a les emprades en les obres de pacificació del carrer Major que actualment està executant la Diputació de Barcelona, i concretament en el tram entre que va del carrer Major fins el carrer Doctor Jover. Resuelta82.956 €Publicada: 2023-11-28
- Execució de les obres contingudes al Projecte d’Obres Locals Ordinàries, per a l’arranjament de l’accés de la biblioteca de Can Xic, corresponent a la fase 3 de l’actuació de rehabilitació de l'envolupant i millora d'accessos i climatització de la biblioteca de Viladecans, Línia 1, mitjançant el foment de la contractació de persones amb dificultats particulars d’inserció al mercat laboral i amb mesures de contractació pública sostenibles, finançat per la Unió Europea, Next Generation EU, programa PIREP. Resuelta259.276 €Publicada: 2023-09-18
Organismos que adjudican a CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L.
| Órgano de contratación | Adjudicaciones |
|---|---|
| Ajuntament de Martorell | 4 |
| Ajuntament de Cerdanyola del Vallès | 3 |
| Ajuntament de Cerdanyola del Vallès | 3 |
| Ajuntament de Sant Cugat del Vallès | 3 |
| Ajuntament de Rubí | 2 |
Dónde trabaja CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L.
| Comunidad autónoma | Licitaciones |
|---|---|
| Cataluña | 37 |
Tipos de contrato (licitaciones)
- Obras100.0%
Ver el detalle por tipo de contrato
| Tipo de contrato | Licitaciones | Importe |
|---|---|---|
| Obras | 37 | 17.766.848 € |
Distribución del presupuesto (licitaciones)
Ver el detalle por rango
| Rango de presupuesto | Licitaciones |
|---|---|
| 10.000 – 50.000 € | 1 |
| 50.000 – 200.000 € | 11 |
| 200.000 € – 1M € | 17 |
| 1M – 5M € | 8 |
Palabras clave
Contratos menores de CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L. por año
Ver el detalle por año
| Año | Contratos menores | Importe |
|---|---|---|
| 2022 | 1 | 47.986 € |
| 2023 | 1 | 0 € |
| 2024 | 1 | 48.382 € |
| 2025 | 5 | 181.412 € |
| 2026 | 1 | 14.875 € |
Tipos de contrato (contratos menores)
- Obras88.9%
- Suministros11.1%
Ver el detalle por tipo de contrato
| Tipo de contrato | Contratos menores | Importe |
|---|---|---|
| Obras | 8 | 286.618 € |
| Suministros | 1 | 6.038 € |
Organismos que más contratos menores adjudican a CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L.
| Órgano de contratación | Contratos menores |
|---|---|
| Ajuntament de Martorell | 2 |
| Ajuntament de Cerdanyola del Vallès | 2 |
| Consejo de Administración SEPES Entidad Pública Empresarial de Suelo | 1 |
| Ajuntament de Viladecans | 1 |
| Diputació de Barcelona | 1 |
Ver 2 másVer menos
¿Cómo me puedo enterar de licitaciones como las que gana CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L.?
Crea una cuenta en el-vinculo.com y te ofrecemos un mes gratuito y la configuración de los filtros de tu empresa —tipo de contrato, códigos CPV, importe y territorio—. Nuestros algoritmos de búsqueda con inteligencia artificial analizan cada licitación que se publica y la comparan con tu perfil por su contenido, no solo por palabras clave, para que seas el primero en enterarte cuando salgan nuevas licitaciones en los mismos códigos CPV y organismos. Te avisamos por email en cuanto se publica una que encaja, con todo el plazo por delante para preparar la oferta.
Explora más licitaciones
Consulta el historial completo de adjudicaciones de CIC3 OBRES I SERVEIS, S.L., sus competidores y los organismos con los que trabaja en El Vínculo.