ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΤΗΡΙΩΝ
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Published
- 25 October 2024
- Submission deadline
- 4 November 2024, 15:00
- Estimated value
- €677,419
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00651525-2024
- Reference
- 7e29290e-2ac2-4467-840a-3b1acc36906c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90911200Servicios de limpieza de edificios
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάδειξη αναδόχου για την παροχή υπηρεσιών καθαριότητας και απολύμανσης των κτιριακών εγκαταστάσεων του Γ.Ν.Θ. ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ, στις οποίες περιλαμβάνονται οι αύλειοι χώροι καθ’ όλο το 24ωρο και για όλες τις ημέρες του χρόνου. Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο του αντικειμένου του διαγωνισμού. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης για ένα έτος ανέρχεται στο συνολικό ποσό των 338.709,68€, μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%: 420.000,00€). Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε 12 μήνες ή 365 ημέρες. Το Νοσοκομείο διατηρεί μονομερές δικαίωμα προαίρεσης για ένα ακόμα έτος μετά τη χρονική λήξη της σύμβασης, σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 132 του ν. 4412/2016 και την Κατευθυντήρια Οδηγία 22 της Ε.Α.Α.ΔΗ.ΣΥ. περί «Τροποποίησης των συμβάσεων κατά τη διάρκεια τους», με τους ίδιους όρους και τιμές της σύμβασης που θα συναφθεί, η οποία προϋποθέτει απόφαση του Δ.Σ. του Νοσοκομείου και έγγραφη ενημέρωση του αναδόχου πριν τη χρονική λήξη της αρχικής σύμβασης. Η εκτιμώμενη αξία του δικαιώματος προαίρεσης ανέρχεται στο ποσό των 338.709,68€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%: € 420.000,00). Αναλυτι…
Award criteria
- Quality — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής
Official publications
- TED · 00651525-2024 · 25 October 2024
- OJS · 209/2024 · 25 October 2024
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Building Cleaning Services
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2026-18/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ με με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από…
- ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΑ ΕΓΧΥΣΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΩΝ & ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΕΝΔΟΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ (ΜΠΑΛΟΝΙΑ, STENTS)
- ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
- ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ (ΣΕΤ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ ΧΟΛΟΚΥΣΤΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ)