ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ (ΣΕΤ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ ΧΟΛΟΚΥΣΤΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ)
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Published
- 31 October 2025
- Submission deadline
- 9 December 2025, 15:00
- Estimated value
- €355,916
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00720898-2025
- Reference
- 7f75314f-2c8a-4649-90d3-768f79b23900
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33168000Aparatos de endoscopia y endocirugía
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια «ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ (ΣΕΤ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ ΧΟΛΟΚΥΣΤΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ)». Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων C.P.V. : 33168000-5, «Διατάξεις ενδοσκοπίας και ενδοχειρουργικής». Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή περισσότερα είδη και για το σύνολο των αντίστοιχων ποσοτήτων του διαγωνισμού. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 177.958,22€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%: 220.668,18€). Το Νοσοκομείο διατηρεί μονομερές δικαίωμα προαίρεσης για ένα ακόμα έτος, μετά τη χρονική λήξη της σύμβασης ή μετά την ανάλωση μέρους ή του συνόλου του οικονομικού αντικειμένου αυτής. Συνολική εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης, ανέρχεται στο ποσό των 355.916,44€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%: 441.336,38€).
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00720898-2025 · 31 October 2025
- OJS · 210/2025 · 31 October 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Building Cleaning Services
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2026-18/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ με με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από…
- ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΑ ΕΓΧΥΣΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΩΝ & ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΕΝΔΟΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ (ΜΠΑΛΟΝΙΑ, STENTS)
- ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
- ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ