ΕΝΔΟΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ (ΜΠΑΛΟΝΙΑ, STENTS)
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Published
- 23 December 2025
- Submission deadline
- 13 February 2026, 15:00
- Estimated value
- €11,500
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00857700-2025
- Reference
- 14d8cffd-112f-408c-98aa-9f170d70e684
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33184500Endoprótesis coronarias
Description
ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια «ΕΝΔΟΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ (ΜΠΑΛΟΝΙΑ, STENTS)».
Lots (19)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Μπαλόνι αγγειοπλαστικής μη ημιδιάτατα (non-compliant) | 33184500 Endoprótesis coronarias | €11,500 |
| 2 | Μπαλόνια αγγειοπλαστικής ημιδιάτατα ( semi-compliant) | 33184500 Endoprótesis coronarias | €15,750 |
| 3 | Μπαλόνι Αγγειοπλαστικής (non-compliant) για Προ & Μετα Διαστολή, ιδανικό για την ’’POT’’ τεχνική | 33184500 Endoprótesis coronarias | €40 |
| 4 | Μπαλόνι αγγειοπλαστικής με φάρμακο -Πακλιταξέλη( semi-compliant) | 33184500 Endoprótesis coronarias | €14,000 |
| 5 | Μπαλόνι Αγγειοπλαστικής με Φάρμακο – Πακλιταξέλη 3mg/mm², (semi compliant) | 33184500 Endoprótesis coronarias | €3,000 |
| 6 | Μπαλόνια Αγγειοπλαστικής με Φάρμακο – Πακλιταξέλη- απελευθέρωση σε 3 πληρώσεις | 33184500 Endoprótesis coronarias | €2,360 |
| 7 | Μπαλόνι χάραξης (scoring) σε ασβεστοποιημένες βλάβες στεφανιαίων | 33184500 Endoprótesis coronarias | €2,080 |
| 8 | Μπαλόνι χάραξης (scoring) σε Ασβεστοποιημένες Βλάβες Στεφανιαίων διαμέτρου 1.50 έως 3.50mm | 33184500 Endoprótesis coronarias | €2,910 |
| 9 | Μπαλόνια αγγειοπλαστικής ολικών αποφράξεων | 33184500 Endoprótesis coronarias | €2,000 |
| 10 | Μπαλόνια αγγειοπλαστικής (OPN) υψηλών πιέσεων | 33184500 Endoprótesis coronarias | €3,000 |
| 11 | Μπαλόνια αγγειοπλαστικής OTW | 33184500 Endoprótesis coronarias | €800 |
| 12 | Ενδοστεφανιαία πρόθεση εκλύουσα φαρμακευτική ουσία Everolimus και σταθερό πολυμερές προ-φορτωμένη σε μπαλόνι | 33184500 Endoprótesis coronarias | €58,800 |
| 13 | Ενδοστεφανιαία πρόθεση επικαλυμμένη με φάρμακο Everolimus, με σταθερό φθοριωμένο πολυμερές | 33184500 Endoprótesis coronarias | €61,040 |
| 14 | Ενδοστεφανιαία πρόθεση (DES) με βιοαποδομήσιμο πολυμερές,με ειδικα σχεδιασμένη βαθμιδωτή επικάλυψη | 33184500 Endoprótesis coronarias | €5,400 |
| 15 | Ενδοστεφανιαία πρόθεση εκλύουσα φαρμακευτική ουσία Everolimus με ακτινικη δύναμη για στελέχη που διασπάται σε 3μήνες και δυνατότητα υπερέπτυξης έως 6.0mm | 33184500 Endoprótesis coronarias | €18,000 |
| 16 | Ενδοστεφανιαία πρόθεση (DES) βιολογικά άορατο εκκλύον Sirolimus ≤1,4μg/mm² | 33184500 Endoprótesis coronarias | €5,500 |
| 17 | Μονή ενδοπρόθεση αδρανούς επικάλυψης με μόσχευμα πολυουρεθάνης | 33184500 Endoprótesis coronarias | €17,600 |
| 18 | Συσκευή σύγκλισης PFO δύο δίσκων από Nitinol με νανο-επικάλυψη πλατίνας Καθετήρας-Συσκευή εισαγωγής και φόρτωσης συσκευών σύγκλισης PFO Καλώδιο παράδοσης για τοποθέτηση και απόσυρση συσκευών σύγκλισης | 33184500 Endoprótesis coronarias | €16,628 |
| 19 | ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΥΓΚΛΙΣΗΣ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΩΟΕΙΔΟΥΣ ΤΡΗΜΑΤΟΣ PFO ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΣΗΣ | 33184500 Endoprótesis coronarias | €1,878 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00857700-2025 · 23 December 2025
- OJS · 247/2025 · 23 December 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Building Cleaning Services
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2026-18/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ με με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από…
- ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΑ ΕΓΧΥΣΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΩΝ & ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
- ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ (ΣΕΤ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ ΧΟΛΟΚΥΣΤΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ)
- ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ