«ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ-ΑΝΑΝΗΨΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΕΣ»
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Published
- 7 August 2024
- Submission deadline
- 23 September 2024, 15:00
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00475003-2024
- Reference
- d3c7dad4-0fa1-4b35-a873-08ba6c7cbf91
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33171000Instrumentos de anestesia y reanimación
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια «ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ-ΑΝΑΝΗΨΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΕΣ». Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων C.P.V. : 33170000-2: «Αναισθησία και ανάνηψη». Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή περισσότερα είδη και για το σύνολο των αντίστοιχων ποσοτήτων του διαγωνισμού. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 143.741,73€ € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου αναλογούντος ΦΠΑ: 174.519,28€ Το Νοσοκομείο διατηρεί μονομερές δικαίωμα προαίρεσης για ένα ακόμα έτος, μετά τη χρονική λήξη της σύμβασης ή μετά την ανάλωση μέρους ή του συνόλου του οικονομικού αντικειμένου αυτής, σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 132 του ν. 4412/2016 και την Κατευθυντήρια Οδηγία 22 της Ε.Α.Α.ΔΗ.ΣΥ. περί «Τροποποίησης των συμβάσεων κατά τη διάρκεια τους», με τους ίδιους όρους και με τιμές που θα προκύψουν με βάση το με αριθ. πρωτ. 95213/05-10-2022 έγγραφο του Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων (Εγκύκλιος εφαρμογής των παρ. 9 έως 10α του άρθρου 53 του ν. 4412/2016 περί εφαρμογής της ρήτρας αναπροσαρμογής των τιμών στις δημόσιες συμβάσεις προμηθειών και υπ…
Official publications
- TED · 00475003-2024 · 7 August 2024
- OJS · 153/2024 · 7 August 2024
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Building Cleaning Services
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2026-18/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ με με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από…
- ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΑ ΕΓΧΥΣΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΩΝ & ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΕΝΔΟΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ (ΜΠΑΛΟΝΙΑ, STENTS)
- ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
- ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ (ΣΕΤ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ ΧΟΛΟΚΥΣΤΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ)