ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Published
- 2 June 2025
- Submission deadline
- 7 July 2025, 15:00
- Estimated value
- €401,700
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00353391-2025
- Reference
- ff184142-1347-42e0-8db1-eb6864247150
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33696100Reactivos para determinación del grupo sanguíneo
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια «ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ». Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 33696100-6, «Αντιδραστήρια για την εξακρίβωση της ομάδας αίματος». Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα (τύποι αναλυτών): ΤΥΠΟΣ 1 : «ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΟΜΑΔΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΗΛΗΣ ΣΥΓΚΟΛΛΗΣΗΣ», εκτιμώμενης αξίας 166.000,00€ πλέον ΦΠΑ ή 187.580,00€ με ΦΠΑ για δύο (2) έτη ΤΥΠΟΣ 2 : «ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΟΜΑΔΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΗΣ ΣΥΓΚΟΛΛΗΣΗΣ ΣΕ ΠΛΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟ», εκτιμώμενης αξίας 64.800.800,00€ πλέον ΦΠΑ ή 73.224,00€ με ΦΠΑ για δύο (2) έτη ΤΥΠΟΣ 3 : «ΗΜΙΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΓΕΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΣ ΑΜΕΣΟΥ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΜΑΔΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ», εκτιμώμενης αξίας 37.000,00€ πλέον ΦΠΑ ή 41.810,00€ με ΦΠΑ για δύο (2) έτη Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή περισσότερους Τύπους Αναλυτών του διαγωνισμού. Η συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 267.800,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 302.614,00€) για δύο (2) έτη. Η συνολική εκτ…
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΟΜΑΔΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΗΣ ΣΥΓΚΟΛΛΗΣΗΣ ΣΕ ΠΛΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟ | 33696100 Reactivos para determinación del grupo sanguíneo | €97,200 |
| 2 | ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΟΜΑΔΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΗΛΗΣ ΣΥΓΚΟΛΛΗΣΗΣ | 33696100 Reactivos para determinación del grupo sanguíneo | €249,000 |
| 3 | ΗΜΙΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΓΕΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΣ ΑΜΕΣΟΥ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΜΑΔΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ | 33696100 Reactivos para determinación del grupo sanguíneo | €55,500 |
Award criteria
- Quality — Η κατακύρωση της ανάθεσης της προμήθειας από την αναθέτουσα αρχή θα γίνει ανά Τύπο Αναλυτή, στον προσφέροντα του θα βαθμολογηθεί με το μικρότερο λόγο Λ της Τιμής προσφοράς (συγκριτικής τιμής), προς…
Official publications
- TED · 00353391-2025 · 2 June 2025
- OJS · 104/2025 · 2 June 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
- Building Cleaning Services
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2026-18/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ με με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από…
- ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΑ ΕΓΧΥΣΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΩΝ & ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΡΙΘΜΟΣ 2025-60/ΕΣΠΑ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Γ.Ν.Θ. Άγιος…
- ΕΝΔΟΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ (ΜΠΑΛΟΝΙΑ, STENTS)
- ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
- ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ (ΣΕΤ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗΣ ΧΟΛΟΚΥΣΤΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΣΥΝΟΔΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ)