Προμήθεια του είδους «ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΕΣΤ» με ταυτόχρονη παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού οικονομικής χρήσης 2025
Buyer: 3η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ-Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
- Published
- 28 August 2025
- Submission deadline
- 6 October 2025, 15:00
- Estimated value
- €664,000
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00562725-2025
- Reference
- e67f1375-5570-45be-82b1-5edb0eb16df0
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33696200Reactivos para análisis de sangre
Description
Ανοικτός δημόσιος διεθνής ηλεκτρονικός διαγωνισμός με αρ. διακήρυξης 11/2025 για την προμήθεια του είδους «ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΕΣΤ» με ταυτόχρονη παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού οικονομικής χρήσης 2025, σε εφαρμογή του Προγράμματος Προμηθειών έτους 2025 με δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) ακόμη έτος προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του Γ.Ν.Θ. «Γ. Γεννηματάς - ο Άγιος Δημήτριος» (Οργανική Μονάδα «Γ. Γεννηματάς» & Οργανική Μονάδα «Ο Άγιος Δημήτριος»)
Lots (7)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τμήμα 1: Αυτόματος αιματολογικός αναλυτής υψηλής παραγωγικότητας τύπου Α’ (ΓΝΘ Γ. Γεννηματάς) | 33696200 Reactivos para análisis de sangre | €82,272 |
| 2 | Τμήμα 2: Αυτόματος αιματολογικός αναλυτής μεσαίας παραγωγικότητας τύπου Β’ (ΓΝΘ Αγ. Δημήτριος) | 33696200 Reactivos para análisis de sangre | €102,080 |
| 3 | Τμήμα 3: Αναλυτής αιμόστασης - ΓΝΘ Γ. Γεννηματάς | 33696200 Reactivos para análisis de sangre | €105,656 |
| 4 | Τμήμα 4: Αναλυτής αιμόστασης - ΓΝΘ Αγ. Δημήτριος | 33696200 Reactivos para análisis de sangre | €103,440 |
| 5 | Τμήμα 5: Αυτόματος αναλυτής για μέτρηση γλυκοζυλιώμενης αιμοσφαιρίνης (ΓΝΘ Γ. Γεννηματάς και ΓΝΘ Αγ. Δημήτριος) | 33696200 Reactivos para análisis de sangre | €23,800 |
| 6 | Τμήμα 6: Σύστημα προσδιορισμού Τ.Κ.Ε (ΓΝΘ Γ. Γεννηματάς και ΓΝΘ Αγ. Δημήτριος) | 33696200 Reactivos para análisis de sangre | €5,400 |
| 7 | Τμήμα 7: Αντιδραστήρια αιμοδοσίας με τη μικρομέθοδο γέλης με παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού | 33696200 Reactivos para análisis de sangre | €159,080 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο αξιολόγησης: Η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή)
Official publications
- TED · 00562725-2025 · 28 August 2025
- OJS · 164/2025 · 28 August 2025
Other tenders from 3η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ-Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
- Προμήθεια αναισθησιολογικών μηχανημάτων
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια ενός διασυνδεδεμένου ψηφιακού συστήματος πολλαπλών ρόλων για τη δημιουργία και προσομοίωση κλινικών αλγορίθμων, με χρήση μόνο…
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Χειρουργείων και Δευτεροβάθμιας Φροντίδας για την οργανική μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Χειρουργείων και Δευτεροβάθμιας Φροντίδας για την οργανική μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια του είδους «Συσκευές και Όργανα Χειρουργείου - Λαπαροσκοπικά», οικονομικής χρήσης 2026
- Προμήθεια του είδους «Συσκευές και Όργανα Χειρουργείου - Λαπαροσκοπικά», οικονομικής χρήσης 2026
- Αλυσιδωτή Αντίδραση Πολυμερούς (PCR) Πραγματικού Χρόνου με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού οικονομικής χρήσης 2025