Προμήθεια του είδους «Συλλέκτες και Σάκοι Συλλογής Παροχέτευσης και εξοπλισμοί τους»
Buyer: 3η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ-Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
- Published
- 14 October 2025
- Submission deadline
- 17 November 2025, 15:00
- Estimated value
- €353,982
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00673719-2025
- Reference
- dec23c00-fa40-4811-8968-6e265db207e9
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33141600Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits
Description
Διεθνής Ανοικτός δημόσιος Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός με Αρ. Διακήρυξης 14/2025 για την προμήθεια του είδους «Συλλέκτες και Σάκοι Συλλογής Παροχέτευσης και εξοπλισμοί τους», οικονομικής χρήσης 2025 & 2026, προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του Γ.Ν.Θ. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ – Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» (οργανική μονάδα «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ» & οργανική Μονάδα «Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ»)
Lots (33)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Σάκος αυτοκόλλητος κλειστός, αδιαφανής, με ενσωματωμένο οβάλ κολλητικό δύο στρωμάτων και εγκοπές περιμετρικά για μεγαλύτερη ευλυγισία. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €19,920 |
| 2 | Σάκοι κλειστοί αυτοκόλλητοι κολοστομίας. Με οβάλ κολλητική επιφάνεια, εύκαμπτη που να περιέχει ιατρικής χρήσης μέλι manuka με επουλωτική και αντιβακτηριδιακή δράση. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €6,848 |
| 3 | Σάκος αυτοκόλλητος ανοιχτός αδιαφανής, με ενσωματωμένο οβάλ κολλητικό δύο στρωμάτων και εγκοπές περιμετρικά για μεγαλύτερη ευλυγισία. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €7,296 |
| 4 | Σάκοι ανοικτοί αυτοκόλλητοι ειλεοστομίας. Με οβάλ κολλητική επιφάνεια, εύκαμπτη που να περιέχει ιατρικής χρήσης μέλι manuka με επουλωτική και αντιβακτηριδιακή δράση. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €7,020 |
| 5 | Σάκος αυτοκόλλητος ουρητηροστομίας, διαφανής, με ενσωματωμένο οβάλ κολλητικό δύο στρωμάτων και εγκοπές περιμετρικά για μεγαλύτερη ευλυγισία. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €43,008 |
| 6 | Σάκοι ουρητηροστομίας αυτοκόλλητοι. Με κολλητική επιφάνεια, εύκαμπτη που να περιέχει ιατρικής χρήσης μέλι manuka με επουλωτική και αντιβακτηριδιακή δράση. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €94,380 |
| 7 | Μετεγχειρητικός σάκος με αποσπώμενο παράθυρο, με άνοιγμα παραθύρου τουλάχιστον 10cm. Με οβάλ κολλητικό δύο στρωμάτων και εγκοπές περιμετρικά για μεγαλύτερη ευλυγισία. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €2,120 |
| 8 | Μετεγχειρητικός σάκος με αποσπώμενο παράθυρο, με άνοιγμα παραθύρου τουλάχιστον 10cm. Με οβάλ κολλητικό δύο στρωμάτων και εγκοπές περιμετρικά για μεγαλύτερη ευλυγισία. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €4,638 |
| 9 | Σάκοι μετεγχειρητικοί διαφανείς, με αποσπώμενο παράθυρο για επιθεώρηση και εργασία επί της στομίας max 7εκ. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €5,800 |
| 10 | Σάκος συστήματος 2 τεμαχίων κλειστός, με αντιιδρωτικό μπεζ κάλυμμα και στις 2 πλευρές, με φίλτρο διαφυγής αερίων στην κορυφή του και δακτύλιο 40mm,60mm,70mm | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €4,928 |
| 11 | Σάκοι κολοστομίας που να κολλάνε πάνω στον δακτύλιο της αντίστοιχης βάσης με κολλητικό εμλουτισμένο με μελι manuka, με φίλτρο κατακράτησης οσμών προστατευόμενο από εσωτερικό διπλό θάλαμο. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €2,360 |
| 12 | Σάκος συστήματος 2 τεμαχίων ανοιχτός, με αντιιδρωτικό μπεζ κάλυμμα και στις 2 πλευρές, με φίλτρο διαφυγής αερίων στην κορυφή του, κρυβόμενη έξοδο που κλείνει με velcro και δακτύλιο 40mm,60mm,70mm | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €9,864 |
| 13 | Σάκοι ειλεοστομίας που να κολλάνε πάνω στον δακτύλιο της αντίστοιχης βάσης με κολλητικό εμλουτισμένο με μελι manuka, με φίλτρο κατακράτησης οσμών προστατευόμενο από εσωτερικό διπλό θάλαμο. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €6,020 |
| 14 | Σάκος συστήματος 2 τεμαχίων ουρητηροστομίας, με αντιιδρωτικό μπεζ κάλυμμα και στις 2 πλευρές, με βαλβίδα αντεπιστροφής ώστε να μην επιτρέπει την παλινδρόμηση των ούρων | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €20,960 |
| 15 | Σάκοι ουρητηροστομίας που να κολλάνε πάνω στον δακτύλιο της αντίστοιχης βάσης με κολλητικό εμλουτισμένο με μελι manuka | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €4,040 |
| 16 | Βάση οβάλ επίπεδη 2 στρωμάτων για ταυτόχρονη απορρόφηση και προστασία από διάβρωση, με εγκοπές περιμετρικά για μέγιστη ευλυγισία και ενσωματωμένες υποδοχές για ζώνη, με δακτύλιο 40mm,60mm,70mm. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €11,264 |
| 17 | Βάσεις επίπεδες κολοστομίας, ειλεοστομίας, ουρητηροστομίας. Με οβάλ κολλητική επιφάνεια, εύκαμπτη που να περιέχει ιατρικής χρήσης μέλι manuka με επουλωτική και αντιβακτηριδιακή δράση. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €3,960 |
| 18 | Βάση οβάλ convex light 2 στρωμάτων για ταυτόχρονη απορρόφηση και προστασία από διάβρωση, με εγκοπές περιμετρικά για μέγιστη ευλυγισία και ενσωματωμένες υποδοχές για ζώνη, με δακτύλιο 40mm,60mm,70mm. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €14,576 |
| 19 | Βάσεις convex (κωνοειδείς) κολοστομίας, ειλεοστομίας, ουρητηροστομίας. Με οβάλ κολλητική επιφάνεια, εύκαμπτη που να περιέχει ιατρικής χρήσης μέλι manuka με επουλωτική και αντιβακτηριδιακή δράση | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €4,140 |
| 20 | Σάκοι αυτοκόλλητοι ουρητηροστομίας, διαφανείς με ενσωματωμένο κολλητικό 2 υλικών σε σπειροειδή διάταξη. Με βαλβίδα αντεπιστροφής ώστε να μην επιτρέπουν την παλινδρόμηση των ούρων. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €42,000 |
| 21 | Υδροστατική πάστα για την κάλυψη ατελειών ή ανωμαλιών του δέρματος σε μορφή πάστας σε σωληνάριο 60gr. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €8,440 |
| 22 | Πάστα υδροστατική με karaya, χωρίς οινόπνευμα, σε σωληνάριο. Νοσοκομειακή συσκευασία των 100gr. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €1,960 |
| 23 | Εύπλαστη υδροστατική πάστα για την κάλυψη ατελειών ή ανωμαλιών του δέρματος σε μορφή πλαστελίνης. Να μην περιέχει οινόπνευμα και να διατίθεται σε ατομικές συσκευασίες. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €268 |
| 24 | Καθαριστικό δέρματος γύρω από το στόμιο με λάδι καρύδας, αλλαντοΐνη και ισοπροπυλική αλκοόλη για απομάκρυνση ουσιών και προστασία του δέρματος, μπουκάλι 180ml. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €7,100 |
| 25 | Λοσιόν καθαρισμού δέρματος με πανθενόλη και γλυκερίνη 250ml | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €2,520 |
| 26 | Κρέμα για τη φροντίδα του του ξηρού, ή/και ερεθισμένου δέρματος με εκχύλισμα από λάδι ελιάς. Να απορροφάται άμεσα χωρίς να αφήνει υπολείμματα που να επηρεάζουν το κολλητικό. Σε συσκευασία 60ml. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €4,581 |
| 27 | Πούδρα επούλωσης του ερεθισμένου περιστομικού δέρματος με aloe vera. Φιαλίδιο των 25gr. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €954 |
| 28 | Προστατευτικό φιλμ δέρματος που εκτείθεται σε βιολογικά υγρά, επιτρέπει την αναπνοή του δέρματος, στεγνώνει γρήγορα, σε μαντηλάκια. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €5,200 |
| 29 | Σπρέυ αφαίρεσης κολλητικού, από 100% σιλικόνη χωρίς προσθήκη οινοπνεύματος για να μην προκαλεί πόνο σε ερεθισμένο δέρμα | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €2,520 |
| 30 | Ζώνη οστομίας ελαστική από 90% βαμβάκι και 10% ρεγιόν που να προσαρμόζεται στη βάση. | 33141600 Colectores y bolsas de recogida, drenajes y kits | €797 |
Official publications
- TED · 00673719-2025 · 14 October 2025
- OJS · 197/2025 · 14 October 2025
Other tenders from 3η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ-Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
- Προμήθεια αναισθησιολογικών μηχανημάτων
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια ενός διασυνδεδεμένου ψηφιακού συστήματος πολλαπλών ρόλων για τη δημιουργία και προσομοίωση κλινικών αλγορίθμων, με χρήση μόνο…
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Χειρουργείων και Δευτεροβάθμιας Φροντίδας για την οργανική μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Χειρουργείων και Δευτεροβάθμιας Φροντίδας για την οργανική μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια του είδους «Συσκευές και Όργανα Χειρουργείου - Λαπαροσκοπικά», οικονομικής χρήσης 2026
- Προμήθεια του είδους «Συσκευές και Όργανα Χειρουργείου - Λαπαροσκοπικά», οικονομικής χρήσης 2026
- Αλυσιδωτή Αντίδραση Πολυμερούς (PCR) Πραγματικού Χρόνου με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού οικονομικής χρήσης 2025