Υπηρεσίες Επισκευής και Συντήρησης Ιατρικού Εξοπλισμού, οικονομικής χρήσης 2025 και 2026 σε εφαρμογή του προγράμματος προμηθειών έτους 2025 προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του Γ.Ν.Θ. «Γ. Γεννηματάς - ο Άγιος Δημήτριος» (Οργανική Μονάδα «Γ. Γεννηματάς» & Οργανική Μονάδα «Ο Άγιος Δημήτριος»).
Buyer: 3η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ-Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
- Published
- 18 July 2025
- Submission deadline
- 10 September 2025, 15:00
- Estimated value
- €666,138
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00472627-2025
- Reference
- bd975b54-23b6-4456-aa25-315fc807cf61
- Official source
- Official source
CPV codes
- 50421000Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos
Description
Διεθνής ανοικτός δημόσιος ηλεκτρονικός διαγωνισμός με αρ. διακήρυξης 9/2025 για τις Υπηρεσίες Επισκευής και Συντήρησης Ιατρικού Εξοπλισμού, οικονομικής χρήσης 2025 και 2026 σε εφαρμογή του προγράμματος προμηθειών έτους 2025 προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του Γ.Ν.Θ. «Γ. Γεννηματάς - ο Άγιος Δημήτριος» (Οργανική Μονάδα «Γ. Γεννηματάς» & Οργανική Μονάδα «Ο Άγιος Δημήτριος»).
Lots (29)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών επτά (7) Αναισθησιολογικών μηχανημάτων (5 «Γ. Γεννηματάς» + 2 «Ο Άγιος Δημήτριος») LEON PLUS του κατασκευαστικού οίκου HEINEN | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €36,000 |
| 2 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών δύο (2) Αναισθησιολογικών μηχανημάτων (2 «Γ. Γεννηματάς») AESTIVA -5 του κατασκευαστικού οίκου DATEX. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €5,000 |
| 3 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) Αναισθησιολογικού μηχανήματος (1 «Ο Άγιος Δημήτριος») FABIUS PLUS, Δύο (2) καπνογράφων Vamos (2 «Ο Άγιος Δημήτριος») και ενός (1) εξατμιστήρα Vapor 2000 (1 «Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού οίκου DRAEGER. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €9,700 |
| 4 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) Αναισθησιολογικού μηχανήματος (1 «Ο Άγιος Δημήτριος») AVANCE του κατασκευαστικού οίκου GE HEALTHCARE. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €5,000 |
| 5 | Συντήρηση είκοσι (20) αναπνευστήρων και συγκεκριμένα: 6 Αναπνευστήρων SERVO 900C του κατασκευαστικού οίκου SIEMENS (6 «Γ. Γεννηματάς»), 7 Αναπνευστήρων (3 «Γ. Γεννηματάς» + 4 «Ο Άγιος Δημήτριος») MAQUET SERVO–I του κατασκευαστικού οίκου MAQUET, 4 Αναπνευστήρων (1 «Γ. Γεννηματάς» + 3 «Ο Άγιος Δημήτριος») MAQUET SERVO–S του κατασκευαστικού οίκου MAQUET, και 3 Αναπνευστήρες (1 «Γ. Γεννηματάς» + 2 «Ο | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €60,000 |
| 6 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) Αναπνευστήρα EVITA V600 (1 «Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού οίκου DRAEGER. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €4,400 |
| 7 | Συντήρηση ενός (1) Αναπνευστήρα SERVO-U (1 «Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού οίκου MAQUET. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €3,000 |
| 8 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) φορητού αναπνευστήρα (1 «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ») OSIRIS του κατασκευαστικού οίκου ΤΑΕΜΑ. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €3,000 |
| 9 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών Δεκατεσσάρων (14) Αναπνευστήρων του κατασκευαστικού MINDRAY SV-600 (11 «Γ. Γεννηματάς» + 2 «Ο Άγιος Δημήτριος») και ενός MINDRAY SV-300 (1 «Γ. Γεννηματάς») του κατασκευαστικού MINDRAY. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €53,300 |
| 10 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών για τρεις (3) ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΤΕΣ-ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ και συγκεκριμένα: ενός (1) CR-975 DIRECT VIEW του κατασκευαστικού οίκου CARESTREAM-KODAK (1 «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ» και δύο (2) DRYVIEW 6850 του κατασκευαστικού οίκου CARESTREAM (2 «Ο Άγιος Δημήτριος»). | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €21,000 |
| 11 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών για τρεις (3) ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΤΕΣ-ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ (1 «Γ. Γεννηματάς» + 2 «Ο Άγιος Δημήτριος») VITA FLEX CR SYSTEM του κατασκευαστικού οίκου CARESTREAM. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €7,800 |
| 12 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών για ένα (1) ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΤΗ-ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ (1 « Ο Άγιος Δημήτριος» DRYVIEW 5950 του κατασκευαστικού οίκου CARESTREAM) | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €3,600 |
| 13 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών (8 TEMAXIA) ενός (1) Ακτινολογικού μηχανήματος («Γ. Γεννηματάς») BRG-200R BUS-DR του κατασκευαστικού οίκου BMI, ενός (1) Ακτινογραφικού συγκροτήματος DR («Ο Άγιος Δημήτριος») DR+FLAT PANEL DRTECH του κατασκευαστικού οίκου BMI, ενός (1) Φορητού Ακτινολογικού μηχανήματος («Γ. Γεννηματάς») ROLLER-15 του κατασκευαστικού οίκου SMAM, ενός (1) Φορητού Ακτινολογικο | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €122,000 |
| 14 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών (ΧΩΡΙΣ MONOBLOCK) για τρία (3) Φορητά Ακτινολογικά μηχανήματα MAC 40827 (2 «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ» και 1 «Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού οίκου GMM. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €18,000 |
| 15 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) κλιβάνου ατμού («Γ. Γεννηματάς») CISA 6412H/2P/EV/TS/SV του κατασκευαστικού οίκου CISA και ενός (1) κλιβάνου Ατμού («Γ. Γεννηματάς») U61NE του κατασκευαστικού οίκου COLUSSI. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €40,000 |
| 16 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) κλιβάνου πλάσματος (1 «Γ. Γεννηματάς») HMTS-80 και ενός κλιβάνου πλάσματος (1 «Ο Άγιος Δημήτριος») HMTS-80E του κατασκευαστικού οίκου HUMAN MEDITEX. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €42,000 |
| 17 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) κλιβάνου πλάσματος («Γ. Γεννηματάς») STERRAD NX του κατασκευαστικού οίκου JOHNSON & JOHNSON . | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €18,009 |
| 18 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών (17 TEMAXIA) μίας (1) κλίνης Μ.Ε.Θ. («Γ. Γεννηματάς») TOTAL CARE SPORT του κατασκευαστικού οίκου HILL ROM, δύο (2) κλίνες Μ.Ε.Θ. («Γ. Γεννηματάς») AVANTGUARD 800 του κατασκευαστικού οίκου HILL ROM, τέσσερις (4) κλίνες (2 «Γ. Γεννηματάς» + 2 «Ο Άγιος Δημήτριος») AVANTGUARD 1200 του κατασκευαστικού οίκου HILL ROM, μία (1) κλίνη Μ.Ε.Θ. («Γ. Γεννηματάς») AVANT | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €36,129 |
| 19 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών μίας (1) κλίνης Μ.Ε.Θ. («Ο Άγιος Δημήτριος») HR 900 του κατασκευαστικού οίκου HILL ROM. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €1,000 |
| 20 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών τεσσάρων (4) κλινών Μ.Ε.Θ. («Ο Άγιος Δημήτριος») ACCELLA του κατασκευαστικού οίκου HILL ROM. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €6,400 |
| 21 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών επτά (7) κλίνες, μοντέλου 3303-6 με αερόστρωμα («Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού οίκου Psiliakos. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €23,100 |
| 22 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) υπερήχου Γυναικολογικής Χρήσης MYLABSX5 («Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού οίκου ESAOTE SpA. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €4,000 |
| 23 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών ενός (1) Αναισθησιολογικού μηχανήματος ATLAN A350 («Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού DRAEGER. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €5,000 |
| 24 | Συντήρηση τεσσάρων (4) Αναπνευστήρα SERVO-U (4 «Γ. Γεννηματάς») του κατασκευαστικού οίκου MAQUET. | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €12,000 |
| 25 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών τριων (3) Αναπνευστηρων (3 «Γ. Γεννηματάς») | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €8,700 |
| 26 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών Ενός (1) αξονικού τομογράφου («Ο Άγιος Δημήτριος») του κατασκευαστικού οίκου SIEMENS | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €70,000 |
| 27 | Συντήρηση με πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών Ενός (1)Ψηφιακού ακτινολογικου CALYPSA (1 «Γ. Γεννηματάς») του κατασκευαστικού οίκου GMM Ενός (1) Σταθμού θεασης RWS (1 «Γ. Γεννηματάς») του κατασκευαστικού οίκου MEDECOM | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €24,000 |
| 28 | Ενός (1)Ψηφιακού ακτινολογικου ACCORD (1 «Γ. Γεννηματάς») του κατασκευαστικού οίκου GMM | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €19,200 |
| 29 | Ενός (1) Σταθμού θεασης RWS (1 «Γ. Γεννηματάς») του κατασκευαστικού οίκου MEDECOM | 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos | €4,800 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής ανά τμήμα.
Official publications
- TED · 00472627-2025 · 18 July 2025
- OJS · 136/2025 · 18 July 2025
Other tenders from 3η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ-Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
- Προμήθεια αναισθησιολογικών μηχανημάτων
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια ενός διασυνδεδεμένου ψηφιακού συστήματος πολλαπλών ρόλων για τη δημιουργία και προσομοίωση κλινικών αλγορίθμων, με χρήση μόνο…
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Χειρουργείων και Δευτεροβάθμιας Φροντίδας για την οργανική μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Πρωτοβάθμιας Φροντίδας για νην Οργανική Μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Χειρουργείων και Δευτεροβάθμιας Φροντίδας για την οργανική μονάδα Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ
- Προμήθεια του είδους «Συσκευές και Όργανα Χειρουργείου - Λαπαροσκοπικά», οικονομικής χρήσης 2026
- Προμήθεια του είδους «Συσκευές και Όργανα Χειρουργείου - Λαπαροσκοπικά», οικονομικής χρήσης 2026
- Αλυσιδωτή Αντίδραση Πολυμερούς (PCR) Πραγματικού Χρόνου με δωρεάν παραχώρηση συνοδού εξοπλισμού οικονομικής χρήσης 2025