El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Supplies

Διακήρυξη 46/2025

Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Published
27 August 2025
Submission deadline
30 September 2025, 15:00
Estimated value
€558,976
Place of performance
EL511
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00557702-2025
Reference
11f176d8-1e91-4102-81c1-16ed445dc55e
Official source
Official source

CPV codes

Description

Διακήρυξη 46/2025 Προμήθεια Χειρουργικών Ραμμάτων για την κάλυψη αναγκών όλων των τμημάτων του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.

Lots (118)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Συνθετικά μη απορροφήσιμα μονόκλωνα ράμματα πολυπροπυλενίου με προσθήκη πολυαιθυλενίου ή ισοδύναμου για επιπλέον ελαστικότητα. USP 4/0 Με 2 βελόνες, 1/2 κύκλου στρογγυλές Μήκος Ράμματος (εκ.) 90 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 17
EL511
33141126 Ligaduras €5,796
2 Πλεκτή μέταξα, με και χωρίς βελόνη. USP 0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 39
EL511
33141126 Ligaduras €3,028
3 Συνθετικό μη απορροφήσιμο μονόκλωνο πολυαμίδιο. USP 10/0 Με 2 βελόνες, σπάτουλές βελόνες Οφθαλμολογικές Μήκος Ράμματος (εκ.) 30 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 6,5
EL511
33141126 Ligaduras €3,060
4 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα μέσης απορρόφησης. USP 3/0 Χωρίς βελόνη Μήκος Ράμματος (εκ.) 50
EL511
33141126 Ligaduras €754
5 Πλεκτή μέταξα, με και χωρίς βελόνη. USP 3/0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 26
EL511
33141126 Ligaduras €374
6 Ράμματα πολυπροπυλενίου. USP 5/0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 19
EL511
33141126 Ligaduras €1,278
7 Συνθετικό μη απορροφήσιμο μονόκλωνο πολυαμίδιο. USP 4/0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 45 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 19
EL511
33141126 Ligaduras €4,122
8 Συνθετικό μη απορροφήσιμο μονόκλωνο πολυαμίδιο. USP 5/0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 16
EL511
33141126 Ligaduras €2,012
9 Πλεκτή μέταξα, με και χωρίς βελόνη. USP 1 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 50
EL511
33141126 Ligaduras €416
10 Ραμμα μονόκλωνο μη απορροφήσιμο πολυπροπυλενίου. USP 5/0 Με 2 βελόνες, 3/8 κύκλου στρογγυλές Μήκος Ράμματος (εκ.) 60 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 13
EL511
33141126 Ligaduras €19,800
11 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα από πολυγλυκολικό οξύ ή πολυγλακτίνη ή παρόμοιο. USP 0 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 90 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 40
EL511
33141126 Ligaduras €2,313
12 ΠΛΕΚΤΗ ΜΕΤΑΞΑ ΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΟΝΗ. USP 0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 45
EL511
33141126 Ligaduras €4,985
13 ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΜΗ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΙΜΟ ΠΟΛΥΑΜΙΔΙΟ. USP 0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 30
EL511
33141126 Ligaduras €348
14 Συνθετικό μη απορροφήσιμο μονόκλωνο πολυαμίδιο. USP 0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 100 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 40
EL511
33141126 Ligaduras €1,026
15 Ράμματα συνθετικά μονόκλωνα μέσης απορρόφησης από πολυγλυκαπρόνη ή γλυκονάτη, ή γλυκολίδη- διοξανόνη και ανθρακικό τριμεθυλένιο. USP 0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 40
EL511
33141126 Ligaduras €340
16 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα μέσης απορρόφησης. USP 0 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή,ενισχυμένη Μήκος Ράμματος (εκ.) 70 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 40
EL511
33141126 Ligaduras €1,600
17 Συνθετικά απορροφήσιμα μονόκλωνα ταχείας απορρόφησης. USP 0 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 90 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 40
EL511
33141126 Ligaduras €2,548
18 Συνθετικά απορροφήσιμα μονόκλωνα ταχείας απορρόφησης. USP 0 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 40
EL511
33141126 Ligaduras €2,023
19 ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΙΜΑ ΠΟΛΥΚΛΩΝΑ ΜΕΣΗΣ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗΣ. USP 0 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 30
EL511
33141126 Ligaduras €6,370
20 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα μέσης απορρόφησης. USP 0 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 30
EL511
33141126 Ligaduras €1,508
21 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα μέσης απορρόφησης που αποτελούνται από γλυκολίδη/λακτίδη. USP 0 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 48
EL511
33141126 Ligaduras €4,140
22 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα από πολυγλυκολικό οξύ ή πολυγλακτίνη ή παρόμοιο. USP 0 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 48 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 90
EL511
33141126 Ligaduras €5,958
23 Συνθετικό μη απορροφήσιμο πολύκλωνο πολυαμίδιο. USP 1 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 35
EL511
33141126 Ligaduras €770
24 Πλεκτή μέταξα, με και χωρίς βελόνη. USP 1 Με 1 βελόνη, 3/8 κύκλου κόπτουσα Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 60
EL511
33141126 Ligaduras €8,332
25 Πλεκτή μέταξα, με και χωρίς βελόνη. USP 1 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 75 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 35
EL511
33141126 Ligaduras €192
26 ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΜΗ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΙΜΟ ΠΟΛΥΠΡΟΠΥΛΕΝΙΟ Η ΠΑΡΟΜΟΙO. USP 1 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή Μήκος Ράμματος (εκ.) 90 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 40
EL511
33141126 Ligaduras €407
27 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα μέσης απορρόφησης. USP 1 Με 1 βελόνη, στρογγυλή κόπτουσα αγκιστρο J Μήκος Ράμματος (εκ.) 70 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 31
EL511
33141126 Ligaduras €1,094
28 Ράμματα συνθετικά μονόκλωνα βραδείας απορρόφησης. USP 1 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή, θηλειά Μήκος Ράμματος (εκ.) 150 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 48
EL511
33141126 Ligaduras €4,350
29 Συνθετικό μη απορροφήσιμο μονόκλωνο πολυαμίδιο. USP 1 Με 1 βελόνη, 1/2 κύκλου στρογγυλή, θηλειά Μήκος Ράμματος (εκ.) 150 Μήκος Βελόνης (χιλ.) 48
EL511
33141126 Ligaduras €1,000
30 Πολύκλωνα συνθετικά απορροφήσιμα ράμματα μέσης απορρόφησης. . USP 1 Χωρίς βελόνη, 3 τεμάχια Μήκος Ράμματος (εκ.) 150
EL511
33141126 Ligaduras €3,376

Award criteria

Official publications

Other tenders from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ