Διακήρυξη 38/2025
Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- Published
- 19 August 2025
- Submission deadline
- 22 September 2025, 15:00
- Estimated value
- €947,200
- Place of performance
- EL511
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00538798-2025
- Reference
- 35c42984-6ab4-45ae-a548-cbad93690fab
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33141000Productos consumibles médicos no químicos desechables y productos consumibles hematológicos
Description
Διακήρυξη 38/2025 Προμήθεια «Yγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Πανεπιστημιακής Ω.Ρ.Λ. Κλινικής και των Γενικών Χειρουργείων »
Lots (42)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΑΝΤΕΝΑ 14-16 G X 14-16 cm ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ ΕΝΕΡΓΟΥ ΑΚΡΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΣΦΑΙΡΑ ΤΟΥΛ.5CM | 33160000 Técnicas operatorias | €120,000 |
| 2 | ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΙΜΟ ΕΠΙΘΕΜΑ ΡΙΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΡΡΙΝΙΩΝ ΑΠΟ CMC ΓΙΑ FESS (ΤΥΠΟΥ NASASTENT) | 33140000 Material médico fungible | €8,000 |
| 3 | ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΙΜΟ ΡΙΝΙΚΟ ΕΠΙΘΕΜΑ ΑΠΌ CMC (ΤΥΠΟΥ RAPID DHINO STAMMBERGER SINUS FOAM) | 33140000 Material médico fungible | €40,000 |
| 4 | ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΝΑΡΘΗΚΑΣ ΡΙΝΟΣ -ΦΛΟΥΟΡΟΠΛΑΣΤΙΚΟ | 33140000 Material médico fungible | €1,200 |
| 5 | ΗΛΕΚΤΡΟΔΙΑ ΡΑΔΙΟΣΥΧΝΟΤΗΤΩΝ ΕΥΘΕΑ | 31711140 Electrodos | €43,320 |
| 6 | ΗΛΕΚΤΡΟΔΙΑ ΡΑΔΙΟΣΥΧΝΟΤΗΤΩΝ ΚΕΚΑΜΕΝΑ CELON PRO SLEEP PLUS W | 31711140 Electrodos | €9,760 |
| 7 | ΗΛΕΚΤΡΟΔΙΟ ΑΥΤΟΜΑΤΗΣ ΠΕΡ/ΚΗΣ ΔΙΕΓΕΡΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΠΝΕΥΜΟΝΟΓΑΣΤΡΙΚΟΥ ΝΕΥΡΟΥ | 31711140 Electrodos | €7,960 |
| 8 | ΘΗΚΗ ΟΠΤΙΚΗΣ 0ο, Μ.Χ. ΔΙΕΓΧΕΙΡΙΤΙΚΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΚΡΟΥ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΟΥ (ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ IPC) | 33140000 Material médico fungible | €15,800 |
| 9 | ΘΗΚΗ ΟΠΤΙΚΗΣ 30ο, Μ.Χ. ΔΙΕΓΧΕΙΡΙΤΙΚΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΚΡΟΥ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΟΥ (ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ IPC) | 33140000 Material médico fungible | €15,800 |
| 10 | ΘΗΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗΣ (ΦΛΟΥΟΡΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ) | 33140000 Material médico fungible | €16,200 |
| 11 | ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΡΙΝΟΡΡΑΓΙΑΣ RAPODRHINO 5,5cm | 33140000 Material médico fungible | €10,200 |
| 12 | ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΡΙΝΟΡΡΑΓΙΑΣ RAPODRHINO 7,5cm | 33140000 Material médico fungible | €27,200 |
| 13 | ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΡΙΝΟΡΡΑΓΙΑΣ RAPODRHINO 9.00cm | 33140000 Material médico fungible | €10,200 |
| 14 | ΚΟΠΤΙΚΑ ΓΛΥΦΑΝΑ SHAVER ΕΥΘΥ 0ο (ΚΟΓΧΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ) | 33140000 Material médico fungible | €5,000 |
| 15 | ΚΟΠΤΙΚΑ ΓΛΥΦΑΝΑ ΡΙΝΟΣ SHAVER ΕΥΘΥ 0ο | 33140000 Material médico fungible | €25,000 |
| 16 | ΚΟΠΤΙΚΑ ΓΛΥΦΑΝΑ ΡΙΝΟΣ SHAVER ΚΥΡΤΟ 40ο | 33140000 Material médico fungible | €29,000 |
| 17 | ΚΟΠΤΙΚΑ ΓΛΥΦΑΝΑ ΡΙΝΟΣ SHAVER ΚΥΡΤΟ 60ο | 33140000 Material médico fungible | €5,800 |
| 18 | ΟΣΤΕΟΓΛΥΦΑΝΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ DCR ΚΥΡΤΟ 15ο | 33140000 Material médico fungible | €7,800 |
| 19 | ΣΕΤ ΔΙΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗΣ ΝΕΥΡΟΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΑΡΩΤΙΔΑΣ | 31161100 Sistemas de excitación | €23,100 |
| 20 | ΣΕΤ ΔΙΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗΣ ΝΕΥΡΟΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΩΝ ΝΕΥΡΩΝ ΚΕΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΑΡΩΤΙΔΕΚΤΟΜΗΣ,ΘΥΡΟΕΙΔΟΥΣ, ΤΡΑΧΗΛΟΥ, ΩΤΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΕΣ | 31161100 Sistemas de excitación | €29,100 |
| 21 | ΣΕΤ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΔΙΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ | 31161100 Sistemas de excitación | €149,940 |
| 22 | ΣΙΛΙΚΟΝ ΚΟΜΒΙΟ ΚΑΛΥΨΗΣ ΔΙΑΤΡΗΣΕΩΝ ΡΙΝΙΚΟΥ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑΤΟΣ | 33140000 Material médico fungible | €650 |
| 23 | ΣΩΛΗΝΙΣΚΟΣ ΑΕΡΙΣΜΟΥ ΤΥΜΠΑΝΟΣΤΟΜΙΑΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 1.14mm | 33140000 Material médico fungible | €900 |
| 24 | ΣΩΛΗΝΙΣΚΟΣ ΠΛΥΣΗΣ ΟΠΤΙΚΗΣ 0ο, Μ.Χ. ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΑΚΡΟΥ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΟΥ (ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ IPC) | 33140000 Material médico fungible | €6,800 |
| 25 | ΣΩΛΗΝΙΣΚΟΣ ΠΛΥΣΗΣ ΧΕΙΡΟΛΑΒΗΣ ΩΡΛ (ΣΥΜΒΑΤΟΣ ΜΕ HIGHSPEED TOUR) | 33140000 Material médico fungible | €810 |
| 26 | ΦΡΕΖΕΣ ΚΟΠΗΣ ΩΡΛ ΚΑΡΒΙΔΙΟΥ (ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ HIGHSPEED TOUR) | 33140000 Material médico fungible | €5,700 |
| 27 | ΣΕΤ ΔΙΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗΣ ΝΕΥΡΟΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΚΙΝΗΤΩΝ ΚΛΑΔΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΝΕΥΡΟΥ | 31161100 Sistemas de excitación | €11,000 |
| 28 | ΒΑΛΒΙΔA ΟΜΙΛΙΑΣ PROVOX ΛΑΡΥΓΓΕΚΤΟΜΗΣ | 33140000 Material médico fungible | €32,837 |
| 29 | ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΙΟ ΕΥΚΑΜΠΤΟ Μ.Χ. ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 3,9mm-5,6 mm | 33140000 Material médico fungible | €66,000 |
| 30 | ΣΥΝΔΕΤΙΚΑ ΤΥΠΟΥ: ΄΄Τ΄΄ ΤΡΑΧΕΙΟΣΤΟΜΙΑΣ T10C | 33140000 Material médico fungible | €360 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00538798-2025 · 19 August 2025
- OJS · 157/2025 · 19 August 2025
Other tenders from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης του Υποέργου 1 της πράξης «Προμήθεια σύγχρονου απεικονιστικού ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Εργαστηρίο…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Διακήρυξη υπ' αριθμ. 28/2026 για την ανάδειξη αναδόχου παροχής υπηρεσιών Φύλαξης & Ασφάλειας των χώρων και εγκαταστάσεων του Π.Γ.Ν.…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 24/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης των Υποέργων 26,27,28 & 29 της «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ…
- Διακήρυξη 26/2025
- Προμήθεια Αναλώσιμων ειδών θεραπείας νεφρού
- Προμήθεια ειδών «Αναισθησιολογικά Υλικά»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 25/2024