ACORD CADRU FURNIZARE ALIMENTE 10 LUNI 2025-2026
Buyer: PENITENCIARUL SPITAL DEJ
- Published
- 26 November 2025
- Place of performance
- RO113
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00784985-2025
- Reference
- ad0f5757-7102-456f-9b09-b51ce3067e24
- Official source
- Official source
CPV codes
- 15000000Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
Description
Penitenciarul Spital Dej dorește achiziționarea de alimente în vederea asigurării hranei pentru persoanele private de libertate si asigurarii unui meniu variat, pentru o perioada de 10 luni . Astfel, se propune încheierea de acorduri cadru pentru furnizare alimente pe o perioadă de 10 luni, prin procedura de licitație deschisă, conform Anexa 1 la caietul de sarcini atasat. Achiziţia se va desfăşura prin publicarea în catalogul SEAP a unui anunț de participare, pentru derularea unei proceduri de licitație deschisă finalizată prin încheierea de acorduri cadru de furnizare alimente, cu un singur ofertant, fara reluarea competiției. Contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate cu incadrare in cantitatile minime si maxime din anexa atasata caietului de sarcini, in functie de necesități. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 10 zile. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: in termen de 24 de ore de la primirea clarificarii, dar nu mai tarziu de 8 zile inaint…
Lots (7)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Cascaval 40% | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 2 | Lapte proaspat 1.5% UHT | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 3 | Muschi file vidat | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 4 | Paine semialba 0,400gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 5 | Piept de pui fara os congelat | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 6 | Pulpa vita fara os congelata | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 7 | Iaurt 2% 150gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de aprovizionare (intermediar) – 30 puncte…
- Quality — Se acordă punctajul de 10 puncte, ofertantului care prezintă o declarație pe proprie răspundere că ambalajul utilizat are un conținut reciclat în proporție de peste 45%. În cazul în care declarația…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: a) Pentru cea mai scurtǎ distanţǎ se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte distanţe punctajul D(n) se calculeaza proportional, astfel: D(n) =…
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| LARISCH EXIM | 120,000 RON | — |
| LECONFEX | 53,800 RON | — |
| LECONFEX | 45,100 RON | — |
| CRIS-TIM FAMILY HOLDING | 37,050 RON | — |
| PICOLACT PRODCOM SRL | 34,500 RON | — |
| JOLDOS PROIMPEX S.R.L. | 13,470 RON | — |
| PICOLACT PRODCOM SRL | 12,000 RON | — |
Official publications
- TED · 00784985-2025 · 26 November 2025
- OJS · 228/2025 · 26 November 2025