ACORD CADRU FURNIZARE ALIMENTE 12 LUNI 2025-2026
Buyer: PENITENCIARUL SPITAL DEJ
- Published
- 17 September 2025
- Place of performance
- RO113
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00607578-2025
- Reference
- 8b8c237e-1a39-49d0-8e4f-dc9c8f3d374d
- Official source
- Official source
CPV codes
- 15000000Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
Description
Penitenciarul Spital Dej dorește achiziționarea de alimente în vederea asigurării hranei pentru persoanele private de libertate si asigurarii unui meniu variat, pentru o perioada de 12 luni . Astfel, se propune încheierea de acorduri cadru pentru furnizare alimente pe o perioadă de 12 luni, prin procedura de licitație deschisă, conform Anexa 2 la caietul de sarcini atasat. Achiziţia se va desfăşura prin publicarea în catalogul SEAP a unui anunț de participare, pentru derularea unei proceduri de licitație deschisă finalizată prin încheierea de acorduri cadru de furnizare alimente, cu un singur ofertant, fara reluarea competiției. Contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate cu incadrare in cantitatile minime si maxime din anexa atasata caietului de sarcini, in functie de necesități. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 10 zile. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: in termen de 24 de ore de la primirea clarificarii, dar nu mai tarziu de 8 zile inaint…
Lots (37)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Amestec de legume mexican | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 2 | Ardei gras | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 3 | Bautura carbogazoasa 0.5l | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 4 | Boia ardei dulce | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 5 | Branza telemea de vaca | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 6 | Branza vaci proaspata | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 7 | Carnati porc-cabanos | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 8 | Carne porc – pulpa fara os congelata | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 9 | Cartofi | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 10 | Ceapa galbena uscata | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 11 | Compot piersici 0.720 | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 12 | Conserva ciuperci 0.720 gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 13 | Conserva vita 0.300 gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 14 | Cozonac cu nuca | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 15 | Dovlecel | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 16 | Drob de miel | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 17 | Ficat pui congelat | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 18 | Gem 20 gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 19 | Iaurt min 2.8% 125gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 20 | Lapte praf 26% | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 21 | Mere | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 22 | Morcovi | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 23 | Oua (marimea M) | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 24 | Pastarnac radacina | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 25 | Pateu pui 0.100 gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 26 | Patrunjel radacina | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 27 | Piper negru macinat | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 28 | Pulpe pui superioare cu os congelate | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 29 | Sare alimentara | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 30 | Smantana 15% | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| CARMANGERIA JUPÂNUL S.R.L. | 59,940 RON | — |
| CARMANGERIA JUPÂNUL S.R.L. | 44,960 RON | — |
| LECONFEX | 43,500 RON | — |
| LECONFEX | 30,772 RON | — |
| PARHAN COM S.R.L. | 30,150 RON | — |
| LECONFEX | 27,250 RON | — |
| LECONFEX | 26,250 RON | — |
| PARHAN COM S.R.L. | 24,310 RON | — |
| LECONFEX | 23,200 RON | — |
| LECONFEX | 22,440 RON | — |
Official publications
- TED · 00607578-2025 · 17 September 2025
- OJS · 178/2025 · 17 September 2025