Acord cadru furnizare alimente (2) - 12 luni 2024-2025
Buyer: PENITENCIARUL SPITAL DEJ
- Published
- 25 March 2025
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00190743-2025
- Reference
- a0747248-b378-4845-9836-760c7db30f42
- Official source
- Official source
CPV codes
- 15000000Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
Description
Penitenciarul Spital Dej dorește achiziționarea de alimente în vederea asigurării hranei pentru persoanele private de libertate si asigurarii unui meniu variat, pentru o perioada de 12 luni . Astfel, se propune încheierea de acorduri cadru pentru furnizare alimente pe o perioadă de 12 luni, prin procedura de licitație deschisă accelerată, conform Anexa 2 la caietul de sarcini atasat. Achiziţia se va desfăşura prin publicarea în catalogul SEAP a unui anunț de participare, pentru derularea unei proceduri de licitație deschisă finalizată prin încheierea de acorduri cadru de furnizare alimente, cu un singur ofertant, fara reluarea competiției. Contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate cu incadrare in cantitatile minime si maxime din anexa atasata caietului de sarcini, in functie de necesități. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 8 zile, tinand cont ca este vorba de o licitatie deschisa accelerata. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: in termen de 2…
Lots (8)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Cascaval 40% | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 2 | Carne pasare (piept pui) | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 3 | Carne vita (pulpa) | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 4 | Lapte proaspat 1.5% | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 5 | Muschi file vidat | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 6 | Rosii | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 7 | Unt 65% | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
| 8 | Paine semialba 0.400 gr | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | — |
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Pentru livrările directe de la producătorul original la consumatorul final – 40 puncte - Pentru livrările cu un singur operator economic implicat în lanțul de…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: - Se acordă punctajul maxim de 100 puncte, ofertei care prezintă cea mai mare proporție în condiția precizată. Pentru restul ofertelor punctajul se acordă…
- Quality — Stabilirea punctajului se face astfel: a) Pentru cea mai scurtǎ distanţǎ se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte distanţe punctajul D(n) se calculeaza proportional, astfel: D(n) =…
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| LARISCH EXIM | 67,500 RON | — |
| LARISCH EXIM | 47,520 RON | — |
| LECONFEX | 46,200 RON | — |
| CARMANGERIA JUPÂNUL S.R.L. | 27,980 RON | — |
| LECONFEX | 16,880 RON | — |
| LECONFEX | 13,804 RON | — |
| OLYMEL FLAMINGO FOOD S.R.L. | 13,724 RON | — |
| LARISCH EXIM | 11,250 RON | — |
| AMARIEI G. PETRU | 9,270 RON | — |
| LECONFEX | 8,650 RON | — |
Official publications
- TED · 00190743-2025 · 25 March 2025
- OJS · 59/2025 · 25 March 2025