El Centre d’Estudis de Temes Contemporanis, d’acord amb la seva missió de reflexionar sobre els grans reptes que afecten a la societat catalana, ha identificat la millora del debat democràtic com a un d’aquests reptes. L’Àgora de debat democràtic és un projecte impulsat conjuntament pel Centre d’Estudis de Temes Contemporanis i l’Institut Català Internacional per la Pau (ICIP), que neix amb l’objectiu d’habilitar un espai de trobada, de diàleg i d’entesa amb la finalitat de fomentar el debat constructiu sobre temàtiques rellevants pel país. En última instància, l’Àgora de debat democràtic vol contribuir a l’establiment de relacions de confiança entre persones amb posicions ideològiques i polítiques molt diverses, al perfeccionament de les competències cíviques, al foment de la cultura del diàleg, a l’enfortiment de la democràcia i a la vertebració del país. El projecte preveu tres trobades de dia sencer d’un grup reduït i estable de participants (unes 20-25 persones). La hipòtesi de treball és que les relacions de confiança haurien de perdurar més enllà de les trobades i que tenen efectes multiplicadors sobre les àrees d’influència de les persones convocades. Els participants seran seleccionats segons diferents variables: 1. Una edat compresa entre els 30 i els 50 anys 2. Amb una trajectòria professional contrastada 3. Amb capacitat d’influència dins dels camps professionals respectius 4. Diversitat ideològica L’objecte del contracte consisteix en les tasques de conceptualització del marc teòric de les sessions, selecció i contacte dels participants, selecció de lectures i subministrament de materials per als debats, moderació de les jornades del projecte d’Àgora de debat democràtic, elaboració d’un informe final d’avaluació i elaboració d’un dossier de difusió.
Expediente EXI-2024-88 · Departament d'Unió Europea i Acció Exterior
Licitación pública de servicios convocada por Departament d'Unió Europea i Acció Exterior (Barcelona). Con valor estimado de 10.000 € y presupuesto de 12.100 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-04-21. Expediente EXI-2024-88.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- EXI-2024-88
- Estado
- Adjudicada
- Órgano de contratación
- Departament d'Unió Europea i Acció Exterior
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Contrato Menor
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2024-04-16
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-04-21
Códigos CPV
- 79000000Servicios a empresas: legislación, mercadotecnia, asesoría, selección de personal, imprenta y seguridad
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| Editorial Alpha SL | Adjudicado | 10.000 € | 2024-04-24 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Otras licitaciones de Departament d'Unió Europea i Acció Exterior
Ver el órgano →- Servei d'interpretació de llengües en la modalitat de simultània o consecutiva per a actes organitzats per les unitats del Departament d'Unió Europea i Acció Exterior. PublicadaPublicada: 2026-08-28
- Servei d’assistència tècnica per a l’anàlisi, revisió i elaboració d’una proposta d’un nou model organitzatiu funcional i orgànic de la cooperació al desenvolupament del Govern de la Generalitat. PublicadaPublicada: 2026-07-27
- Servei d'organització de seminaris sobre instruments de cooperació financera. PublicadaPublicada: 2026-07-27
- L'objecte del contracte és el disseny, organització, coordinació, gestió i realització d'una formació virtual adreçada al professorat de llengua catalana i occitana, en l'àmbit no universitari, de les comunitats catalanes a l'exterior. PublicadaPublicada: 2026-06-26
- L'objecte d'aquest contracte és disposar d'acompanyament especialitzat en feminismes per al correcte desplegament de la política de cooperació al desenvolupament feminista del Govern. Aquest acompanyament es concreta en dos elements principals: un primer component seria un servei d'assessorament tècnic especialitzat a la direcció general de Cooperació al Desenvolupament (DGCD) per garantir una correcta incorporació de l'enfocament feminista a la política pública de cooperació al desenvolupament del Govern de Catalunya de cara a futurs exercicis de planificació, seguiment i avaluació, com ara el Pla director 2027-2030; i un segon component orientat a dissenyar els continguts i impartir formacions especialitzades sobre cooperació al desenvolupament feminista al personal tècnic de la DGCD i de les entitats vinculades al sector de la cooperació al desenvolupament, com actors clau en el desplegament de la política de cooperació al desenvolupament del Govern. ResueltaPublicada: 2026-06-16
- Encàrrec de sobres, carpetes i d'altres articles impresos amb concreció de condicions, mitjançant procediment derivat de Acord marc de material d'oficina (sobres, paper i derivats i articles impresos) (Exp. CCS-2024-5) AdjudicadaPublicada: 2026-06-09
- Elaboració de l'informe: La incidència de la Generalitat de Catalunya en l'àmbit euromediterrani: orientacions per enfortir la capacitat d'impacte AdjudicadaPublicada: 2026-05-13
- Encàrrec de sobres, carpetes i d'altres articles impresos amb concreció de condicions, mitjançant procediment derivat de Acord marc de material d'oficina (sobres, paper i derivats i articles impresos) (Exp. CCS-2024-5) AdjudicadaPublicada: 2026-04-23
- L'objecte d'aquesta contractació és el servei de producció i distribució de l'edició en paper de la Revista IDEES (versió en català) i de producció(versió en castellà i anglès). Per l'any 2026 es preveu la producció i distribució d'un número de la revista. Per l'any 2027 es preveu la producció i distribució de dos números i per l'any 2028 es preveu la producció i distribució de dos números.
La producció inclou les tasques de materialització de la Revista IDEES en paper, és a dir, la partida gràfica, la maquetació i la impressió de la publicació en les tres llengües, català, castellà i anglès. La distribució agrupa un conjunt d'actuacions i estratègies per fer arribar la Revista IDEES al màxim de punts de venda i donar-la a conèixer a un públic potencialment interessat en les temàtiques que s'hi tracten. ResueltaPublicada: 2026-04-13
- L'objecte del present contracte és la prestació de serveis de suport tècnic a la Secretaria d'Afers Europeus, Multilaterals i de Cooperació al Desenvolupament (SAEMCD), del Departament d'Unió Europea i Acció Exterior (UEX), per al suport metodològic, disseny, dinamització i sistematització del procés participatiu interdepartamental necessari per a l'elaboració del Pla estratègic d'acció exterior i de relacions amb la Unió Europea 2027 - 2030 (PAEUE 2027-2030) i de l'acord de país. ResueltaPublicada: 2026-03-17