Viestintäpalvelu Perusviesti 2025
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 2 September 2025
- Submission deadline
- 3 October 2025, 09:00
- Estimated value
- €10,000,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00570122-2025
- Reference
- 3bd37792-664d-469e-b2b3-a0f40fd95ad0
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Hankinnan kohteena on viestintätekniset sähköposti- ja kalenteripalvelut. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin liitteessä "Hankinnan kohteen kuvaus" ja muissa tarjouspyynnön liitteissä. Hankinnan ennakoitu arvo on noin 10 000 000 euroa sopimuskaudella sisältäen sopimusoptiot. Hankintasopimuksen luonnos on tarjouspyynnön liitteenä. Tilaaja ei tällä sitoudu määräostovelvoitteeseen, annetut hankintamäärät ovat arvioita ja ne voivat muuttua. Lisäksi selvyyden vuoksi todetaan, että Toimittaja ei saa yksinoikeutta tämän sopimuksen mukaisten tuotteiden ja palveluiden toimittamiseen Tilaajalle, ja Tilaaja voi hankkia vastaavia tuotteita ja palveluja myös mahdollisilta muilta toimittajiltaan.
Award criteria
- Price — Halvin hinta
Official publications
- TED · 00570122-2025 · 2 September 2025
- OJS · 167/2025 · 2 September 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen