Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 25 November 2025
- Lots
- 1
- Notice number
- 00781041-2025
- Reference
- 376e9fdd-d6c1-489e-9289-8345d3496b3e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 72224000Servicios de consultoría en gestión de proyectos
Description
Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori ja Gorofe Oyj ovat Hanselin IT-konsultointi 2021-2025 DPS:n sisäisen tarjouskilpailun perusteella solmineet hankintasopimuksen IAM-projektipäälliköt, dnro Valtori/2309/ 04 02/2022-10. Alkuperäisen sopimuksen arvo on ollut 500 000 euroa julkaistun jälki-ilmoituksen mukaan ja jäljempänä todetuin perustein hankintayksiköllä on tarve tehdä aikaisempiin hankintoihin liittyviä lisä- ja täydennyshankintoja siten, että sopimusmuutoksen jälkeen sopimuksen arvo on enintään 740 000 euroa. Sopimusmuutoksen arvo on siten enintään 50 prosenttia alkuperäisen sopimuksen arvosta.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Gofore Oyj | €240,000 | — |
Official publications
- TED · 00781041-2025 · 25 November 2025
- OJS · 227/2025 · 25 November 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen
- Jälki-ilmoitus Etäyhteyspalvelu - Tietoliikennepalvelut 2023-2028 (DPS), sisäinen kilpailutus