Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 7 November 2025
- Estimated value
- €14,000,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00740180-2025
- Reference
- e55fd199-4787-4679-a25e-a484742c2c60
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Hankinnan kohteena ovat IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu. Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Award criteria
- Price — Hinta
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| CRAYON OY | €830,880 | — |
Official publications
- TED · 00740180-2025 · 7 November 2025
- OJS · 215/2025 · 7 November 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen
- Jälki-ilmoitus Etäyhteyspalvelu - Tietoliikennepalvelut 2023-2028 (DPS), sisäinen kilpailutus