Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 6 November 2025
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00735609-2025
- Reference
- 602609f8-f5c2-4efd-833f-732175ff8322
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Hankinnan kohteena ovat VMware by Broadcom (jäljempänä VMware) -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen. Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankinta toteutetaan nopeutettua menettelyä käyttäen. Menettelystä on julkaistu ennakkoilmoitus.
Award criteria
- Price — Hinta
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Atea Finland Oy | €16,991,920 | — |
Official publications
- TED · 00735609-2025 · 6 November 2025
- OJS · 214/2025 · 6 November 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus Etäyhteyspalvelu - Tietoliikennepalvelut 2023-2028 (DPS), sisäinen kilpailutus