ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 24 December 2025
- Submission deadline
- 30 January 2026, 10:00
- Estimated value
- €6,000,000
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00862621-2025
- Reference
- b110cfc5-1ed0-4c06-b117-e13aacfbdffb
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena on ServiceNow -asiantuntijatyö Tilaajan erilaisissa projekteissa ja toimeksiannoissa. Asiantuntijat työskentelevät erilaisissa ServiceNow -asiantuntijatehtävissä Tilaajan tai Tilaajan Asiakkaan ohjauksen ja valvonnan alla. Valitulta toimittajalta odotetaan laajaa tuntemusta ServiceNow:n eri moduuleista. Tilaajalla on tällä hetkellä useita laajoja Tilaajan Asiakkaan ServiceNow:hun liittyviä ylläpito- ja kehitystarpeita, jotka alkavat heti sopimuskauden alussa. Hankinnassa on kaksi osa-aluetta. Kumpaankin osa-alueeseen valitaan yksi (1) toimittaja. Yksi tarjoaja voi tulla valituksi vain yhdelle osa-alueelle. Tarkempi kuvaus toimittajavalinnasta on kuvattu tämän tarjouspyynnön kohdassa Muut tiedot, Päätöksenteon perusteet. Hankinnan ennakoitu arvo optiokausi mukaan luettuna on kummallakin osa-alueella 6 000 000 €.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Asiantuntijatpalvelut osa-alue 1 | 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo | €6,000,000 |
| 2 | Asiantuntijatpalvelut osa-alue 2 | 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo | €6,000,000 |
Award criteria
- Price — Osa-alueen vertailuhinta.
- Quality — Asiantuntijoiden kokemus ja osaaminen.
Official publications
- TED · 00862621-2025 · 24 December 2025
- OJS · 248/2025 · 24 December 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen
- Jälki-ilmoitus Etäyhteyspalvelu - Tietoliikennepalvelut 2023-2028 (DPS), sisäinen kilpailutus