Valtori - IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Integraatiopalvelu VIAn asiantuntijatyö
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 11 February 2025
- Estimated value
- €6,000,000
- Procedure
- Restricted procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00091658-2025
- Reference
- 086454f8-d5c4-42a2-83c1-5f2584597b5a
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Hankintayksikkö hankkii Integraatiopalvelu VIAn asiantuntijatyöstä ja palvelun valvonnasta tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Toimittajan tehtävänä on kehittää, ylläpitää, valvoa ja tuottaa VIA-integraatiopalvelua Valtorin ohjauksessa.
Award criteria
- Price — Kintalomakkeen mukaisten palveluiden yhteenlaskettu kokonaishinta.
- Quality — Asiantuntijoiden pakollinen ja pisteytettävä osaaminen.
- Quality — Valvontapalvelun sertifioinnista annetaan painoarvon mukaiset pisteet.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Digia Finland Oy | €4,517,525 | — |
Official publications
- TED · 00091658-2025 · 11 February 2025
- OJS · 29/2025 · 11 February 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen