Tietoturvallisuuden arviointipalvelut 2024-2028
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 13 June 2024
- Estimated value
- €4,000,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00348593-2024
- Reference
- 1522a62d-8dc5-471f-a9d0-4159c210a590
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72810000Servicios de auditoría informática
Description
Hankinta koski hyväksytyn arviointilaitoksen tietoturvallisuuden todentamiseen liittyvien toimeksiantojen toteuttamista Tilaajan tarpeisiin. Tämän kilpailutuksen tuloksena perustettiin puitejärjestely, määriteltiin toimittajien asema puitejärjestelyssä sekä palveluiden tilaamisen ja toimittamisen ehdot. Puitejärjestelyn toimittajiksi valittiin kaksi parhaimmat vertailupisteet saanutta tarjoajaa, Nixu Certification Oy ja KPMG IT Sertifiointi Oy. Etusijajärjestyksessä ensimmäiselle sijalle sijoittui Nixu Certification Oy. Tilaaja teki kummankin Toimittajan kanssa samanlaisen sopimuksen (poikkeuksena hinta). Sopimuskausi on kaksi (2) vuotta ja asiakas varaa oikeuden kahteen (2) enintään yhden (1) vuoden mittaiseen optioon. Hankinnan ennakoitu arvo sopimuskauden maksimioptioineen on noin 4 000 000 euroa.
Award criteria
- Price — Paras hinta sai 100 pistettä, muut tarjoamansa hinnan suhteessa vähemmän.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| KPMG IT Sertifiointi Oy | €3,853,200 | — |
| Nixu Certification Oy | €3,718,000 | — |
Official publications
- TED · 00348593-2024 · 13 June 2024
- OJS · 114/2024 · 13 June 2024
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen