Sähkönsyötön varmistaminen UPS-järjestelmillä palveluineen
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 20 October 2025
- Estimated value
- €1,500,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00688971-2025
- Reference
- 5d91ae24-87d5-4f37-a9f6-cf709ca9b502
- Official source
- Official source
CPV codes
- 31682500Equipo de electricidad de emergencia
- 51000000Servicios de instalación (excepto software)
Description
Valtori kilpailutti ja hankkii sähkönsyötön varmistamiseen liittyviä laitteistoja ja niihin liittyviä palveluita valtionhallinnolle. Hankinnan kohteena on sähkönsyötön varmistuslaitteistot (UPS-laitteet), niihin kuuluvat valvonta-, hallinta- ja tukipalvelut sekä ensivaiheen toimitus- ja asennuspalvelut. Hankintaan liittyvät vaatimukset kuvattiin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankintasopimuksen luonnos oli tarjouspyynnön liitteenä. Hankinnan ennakoitu arvo on 1 500 000 euroa sopimuskaudella. Sopimuskausi on neljä (4) vuotta.
Award criteria
- Price — Hinta
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Loihde Trust Oy | €954,100 | — |
Official publications
- TED · 00688971-2025 · 20 October 2025
- OJS · 201/2025 · 20 October 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen