Sähkönsyötön varmistaminen UPS-järjestelmillä palveluineen
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 26 May 2025
- Submission deadline
- 30 June 2025, 09:00
- Estimated value
- €1,500,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00337451-2025
- Reference
- 5d91ae24-87d5-4f37-a9f6-cf709ca9b502
- Official source
- Official source
CPV codes
- 31682500Equipo de electricidad de emergencia
- 51000000Servicios de instalación (excepto software)
Description
Valtori kilpailuttaa ja hankkii sähkönsyötön varmistamiseen liittyviä laitteistoja ja niihin liittyviä palveluita valtionhallinnolle. Hankinnan kohteena on sähkönsyötön varmistuslaitteistot (UPS-laitteet), niihin kuuluvat valvonta-, hallinta- ja tukipalvelut sekä ensivaiheen toimitus- ja asennuspalvelut. Hankintaan liittyvät vaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankintasopimuksen luonnos on tarjouspyynnön liitteenä. Hankinnan ennakoitu arvo on 1 500 000 euroa sopimuskaudella. Sopimuskausi on neljä (4) vuotta. Valtori ei sitoudu vähimmäisostomääriin, eikä toimittaja saa yksinoikeutta Valtorin hankkimiin palveluihin. Valtorilla voi hankkia tarpeen vaatiessa vastaavia palveluita muilta toimittajiltaan.
Award criteria
- Price — Hinta
Official publications
- TED · 00337451-2025 · 26 May 2025
- OJS · 100/2025 · 26 May 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen