El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesEU-funded

Προμήθεια τρισδιάστατων εκτυπωτών και εξοπλισμού παραγωγής πούδρας τροφοδοτούμενου από ανακυκλώσιμα μέταλλα και κράματα

Buyer: Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (Ε.Κ.Ε.Τ.Α.)

Published
11 December 2025
Submission deadline
23 January 2026, 13:00
Estimated value
€430,293
Place of performance
Θέρμη, Θεσσαλονίκη, EL522
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00822399-2025
Reference
d0c47370-e454-4caf-8aaa-dab2394647a9
Official source
Official source

CPV codes

Description

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Προμήθεια τρισδιάστατων εκτυπωτών και εξοπλισμού παραγωγής πούδρας τροφοδοτούμενου από ανακυκλώσιμα μέταλλα και κράματα» σύμφωνα με τους όρους και τις απαιτήσεις της παρούσας διακήρυξης όπως κατά περίπτωση ορίζεται ανά Τμήμα και ο Ανάδοχος οφείλει να υλοποιήσει την προμήθεια του κάθε Τμήματος και να παράσχει τις σχετικές υπηρεσίες όπως κατά περίπτωση απαιτείται ανά Τμήμα σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παρ. 6.1.1 της Διακήρυξης και το Παράρτημα I αυτής.

Lots (3)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Προμήθεια ενός Εκτυπωτή Τρισδιάστατης Εκτύπωσης (3D) για τρισδιάστατη εκτύπωση εξαρτημάτων
Βόλος, EL613
30232100 Impresoras y trazadores gráficos €8,708
2 Προμήθεια μεγάλη κλίμακας βιομηχανικού τρισδιάστατου εκτυπωτή μη-αντιδραστικών (non-reactive) και αντιδραστικών (reactive) μετάλλων και κραμάτων για τον εργαστηριακό χώρο «Additive Manufacturing Unit - AMU» του ΙΠΤΗΛ
Θέρμη, Θεσσαλονίκη, EL522
42600000 Máquinas herramienta €227,500
3 Προμήθεια εξοπλισμού παραγωγής νανομεταλλικής πούδρας τροφοδοτούμενο από ανακυκλώσιμα μέταλλα και κράματα
Θέρμη, Θεσσαλονίκη, EL522
42600000 Máquinas herramienta €194,085

Award criteria

Official publications

Other tenders from Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (Ε.Κ.Ε.Τ.Α.)