Προμήθεια εξοπλισμού εργαστηρίου Ινστιτούτου Βιώσιμης Κινητικότητας & Δικτύων Μεταφορών ΕΚΕΤΑ
Buyer: Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (Ε.Κ.Ε.Τ.Α.)
- Published
- 5 December 2025
- Submission deadline
- 14 January 2026, 13:00
- Estimated value
- €359,835
- Place of performance
- Θέρμη, Θεσσαλονίκη, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00807643-2025
- Reference
- 0b565b64-477b-462f-83ea-eca29832fcaf
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30144300Máquinas para contar vehículos
- 42414300Grúas de brazo de pórtico
- 42413500Elevadores de vehículos
- 43800000Equipo de talleres
- 44511000Herramientas manuales
- 44512940Estuches de herramientas
- 38500000Aparatos de control y prueba
- 38434400Analizadores de vibraciones
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Προμήθεια εξοπλισμού εργαστηρίου Ινστιτούτου Βιώσιμης Κινητικότητας & Δικτύων Μεταφορών ΕΚΕΤΑ» σύμφωνα με τους όρους και τις απαιτήσεις της παρούσας διακήρυξης όπως κατά περίπτωση ορίζεται ανά Τμήμα και ο Ανάδοχος οφείλει να υλοποιήσει την προμήθεια του κάθε Τμήματος και να παράσχει τις σχετικές υπηρεσίες όπως κατά περίπτωση απαιτείται ανά Τμήμα σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παρ. 6.1.1 της Διακήρυξης και το Παράρτημα I αυτής.
Lots (5)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Δυναμόμετρα/πέδη για τη δοκιμή εν στάσει 2-3-4τροχων οχημάτων | 30144300 Máquinas para contar vehículos | €99,342 |
| 2 | Εξοπλισμός συνεργείου 2-3-4τροχων οχημάτων | 42414300 Grúas de brazo de pórtico | €10,150 |
| 3 | Εργαλεία συντήρησης οχημάτων | 44511000 Herramientas manuales | €10,366 |
| 4 | Σύστηματα Μηχανικών Δοκιμών, Επιθεώρησης και Παρακολούθησης | 38540000 Máquinas y aparatos de pruebas y medida | €191,150 |
| 5 | Σαρωτής ταλαντώσεων (scanning vibrometry) | 38434400 Analizadores de vibraciones | €48,827 |
Award criteria
- Cost — Η τιμή δεν είναι το μόνο κριτήριο ανάθεσης και όλα τα κριτήρια ορίζονται μόνο στα έγγραφα της σύμβασης.
Official publications
- TED · 00807643-2025 · 5 December 2025
- OJS · 235/2025 · 5 December 2025
Other tenders from Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (Ε.Κ.Ε.Τ.Α.)
- Ανάπτυξη και αναβάθμιση υπολογιστικών υποδομών και υποδομών ανάλυσης δεδομένων
- Προμήθεια Υποδομής για δράσεις έρευνας και καινοτομίας σε τεχνολογίες ρομποτικής, με έμφαση στον Ψηφιακό Μετασχηματισμό της Βιομηχανίας,…
- Προμήθεια εξοπλισμού κλειστού πειραματικού αυτοκινητόδρομου (i-mile) Ινστιτούτου Βιώσιμης Κινητικότητας & Δικτύων Μεταφορών ΕΚΕΤΑ
- Προμήθεια εξοπλισμού εργαστηρίων Ινστιτούτου Βιο-Οικονομίας και Αγροτεχνολογίας και Ινστιτούτου Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών ΕΚΕΤΑ
- Προμήθεια αντιδραστήρα σύνθεσης εναλλακτικών καυσίμων, εξοπλισμού μέτρησης μηχανικών ιδιοτήτων διαφόρων υλικών και παραγωγής πυκνοποιημένων…
- Προμήθεια εξοπλισμού χρωματογραφίας και προσδιορισμού αέριας ρύπανσης
- Προμήθεια συστημάτων προσομοίωσης
- Προμήθεια οθονών, συστημάτων τηλεδιασκέψεων, VR powerwall, βιντεοπροβολέων και οθονών βιντεοπροβολέων και υπολογιστικών συστημάτων
- Προμήθεια ρομποτικών συστημάτων
- Αναβάθμιση υποδομής Βιοχημικής & Μεταβολικής Ανάλυσης