Προμήθεια συστημάτων προσομοίωσης
Buyer: Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (Ε.Κ.Ε.Τ.Α.)
- Published
- 16 December 2025
- Submission deadline
- 26 January 2026, 13:00
- Estimated value
- €381,471
- Place of performance
- Θέρμη, Θεσσαλονίκη, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00835163-2025
- Reference
- 5eaf94be-0546-4985-bcbf-ebe1797aa236
- Official source
- Official source
CPV codes
- 38970000Investigación, ensayos y simuladores científico-técnicos
- 30237280Accesorios para la alimentación de corriente
- 38341300Instrumentos de medida de magnitudes eléctricas
- 38653400Pantallas de proyección
- 38652100Proyectores
- 30214000Puestos de trabajo
- 45223210Obras de estructura de acero
- 30232100Impresoras y trazadores gráficos
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Προμήθεια συστημάτων προσομοίωσης» σύμφωνα με τους όρους και τις απαιτήσεις της παρούσας διακήρυξης όπως κατά περίπτωση ορίζεται ανά Τμήμα και ο Ανάδοχος οφείλει να υλοποιήσει την προμήθεια του κάθε Τμήματος και να παράσχει τις σχετικές υπηρεσίες όπως κατά περίπτωση απαιτείται ανά Τμήμα σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παρ. 6.1.1 της Διακήρυξης και το Παράρτημα I αυτής.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Σύστημα προσομοιώσεων τύπου Power Hardware in the Loop (PHIL) | 38970000 Investigación, ensayos y simuladores científico-técnicos | €80,103 |
| 2 | Σύστημα εικονικής πραγματικότητας CAVE | 38653400 Pantallas de proyección | €301,368 |
Award criteria
- Cost — Η τιμή δεν είναι το μόνο κριτήριο ανάθεσης και όλα τα κριτήρια ορίζονται μόνο στα έγγραφα της σύμβασης.
Official publications
- TED · 00835163-2025 · 16 December 2025
- OJS · 242/2025 · 16 December 2025
Other tenders from Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (Ε.Κ.Ε.Τ.Α.)
- Ανάπτυξη και αναβάθμιση υπολογιστικών υποδομών και υποδομών ανάλυσης δεδομένων
- Προμήθεια Υποδομής για δράσεις έρευνας και καινοτομίας σε τεχνολογίες ρομποτικής, με έμφαση στον Ψηφιακό Μετασχηματισμό της Βιομηχανίας,…
- Προμήθεια εξοπλισμού κλειστού πειραματικού αυτοκινητόδρομου (i-mile) Ινστιτούτου Βιώσιμης Κινητικότητας & Δικτύων Μεταφορών ΕΚΕΤΑ
- Προμήθεια εξοπλισμού εργαστηρίων Ινστιτούτου Βιο-Οικονομίας και Αγροτεχνολογίας και Ινστιτούτου Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών ΕΚΕΤΑ
- Προμήθεια αντιδραστήρα σύνθεσης εναλλακτικών καυσίμων, εξοπλισμού μέτρησης μηχανικών ιδιοτήτων διαφόρων υλικών και παραγωγής πυκνοποιημένων…
- Προμήθεια εξοπλισμού χρωματογραφίας και προσδιορισμού αέριας ρύπανσης
- Προμήθεια συστημάτων προσομοίωσης
- Προμήθεια οθονών, συστημάτων τηλεδιασκέψεων, VR powerwall, βιντεοπροβολέων και οθονών βιντεοπροβολέων και υπολογιστικών συστημάτων
- Προμήθεια ρομποτικών συστημάτων
- Αναβάθμιση υποδομής Βιοχημικής & Μεταβολικής Ανάλυσης