Palvelinkapasiteetin monimerkkiympäristön huolto- ja ylläpitopalvelut
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 20 October 2025
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00689668-2025
- Reference
- 916c3312-a899-48a4-97a7-4a30c041264a
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Hankinnan kohteena oli palvelinten huolto ja -ylläpitopalvelut. Hankinta kuvattiin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Sopimuskausi on kaksi (2) vuotta. Tilaajalla on oikeus kahteen (2) enintään yhden (1) vuoden mittaiseen optiokauteen. Hankinnan ennakoitu arvo sopimuskaudelle on 900 000 euroa sisältäen optiot.
Award criteria
- Price — Hinta
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Verticom Oy | €401,760 | — |
Official publications
- TED · 00689668-2025 · 20 October 2025
- OJS · 201/2025 · 20 October 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen