Oracle -pilviasiantuntijapalvelut
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 9 October 2024
- Submission deadline
- 18 November 2024, 10:00
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00607173-2024
- Reference
- 9ce80787-fd80-49c3-b119-0c8dbc0e3146
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
Description
Valtori hankkii Oracle -pilviasiantuntijapalveluita tämän tarjouspyynnön perusteella tehtävällä hankintasopimuksella. Asiantuntijapalveluilla tuotetaan sekä Oracle Cloud pilviympäristössä (OCI) että tilaajan yksityispilviympäristöissä (PCA) oleviin tilaajan tietojärjestelmiin ja infrastruktuuriin suunnittelu-, kehitys- ja ylläpitotehtäviä. Asiantuntijoiden kokemusta ja osaamista kuvaavat vaatimukset on määritelty tarkemmin tarjouspyynnön liitteessä Asiantuntijat ja Hankinnan kohteen kuvaus. Hankintasopimuksen kesto on kaksi vuotta. Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimusta kahdella (2) enintään yhden (1) vuoden mittaisella optiokaudella. Hankintasopimuksen luonnos on tarjouspyynnön liitteenä. Hankinnan arvioitu laajuus on noin 8 200 henkilötyöpäivää sopimuskaudella sisältäen sopimusoptiot. Hankinta on jaettu kahteen osa-alueeseen: Osa-alue 1: Oracle Cloud -asiantuntijapalvelut (6800 htp) - Oracle -arkkitehti (1300 htp) - Oracle Cloud -asiantuntija (4000 htp) - Oracle tietokanta- ja middleware -asiantuntija (1500 htp) Osa-alue 2: Oracle Private Cloud Appliance -ylläpitäjä (1400 htp) Huomioittehan, että palvelualue on Valtorille uusi ja sen vuoksi hankintamäärien arviointiin l…
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Oracle Cloud asiantuntijapalvelut | 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo | — |
| 2 | Oracle Private Cloud Appliance -ylläpitäjä | 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo | — |
Award criteria
- Price — Palveluiden hinta
- Quality — Palveluiden laatu
Official publications
- TED · 00607173-2024 · 9 October 2024
- OJS · 197/2024 · 9 October 2024
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen