El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesReserved contract

«Μετρητών Κυττάρων Αίματος CPV 38434550-6

Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Published
27 June 2025
Submission deadline
22 August 2025, 15:00
Estimated value
€56,602
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00415484-2025
Reference
87f7c852-88c8-4c37-8585-7791cb2a5f1f
Official source
Official source

CPV codes

Description

Διακήρυξη του Δημοσίου Ηλεκτρονικού Ανοικτού άνω των ορίων επαναληπτικού διαγωνισμού για την προμήθεια «Μετρητών Κυττάρων Αίματος CPV 38434550-6 (Αντιδραστήρια Μικροβιολογικού Εργαστήριου)» μέσω του συστήματος ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ για την κάλυψη των αναγκών του Γ.Ν. Ρεθύμνου, για ένα (1) έτος, προϋπολογισμού 28.301,06€ συμπ/νου Φ.Π.Α , (25.590,37€ πλέον ΦΠΑ 6% & 24%), με δικαίωμα προαίρεσης για ένα επιπλέον έτος προϋπολογισμού 28.301,06€ συμπ/νου Φ.Π.Α , (25.590,37€ πλέον ΦΠΑ 6% & 24%), δηλαδή συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 56.602,12€ συμπ/νου Φ.Π.Α , (51.180,72€ πλέον ΦΠΑ 6% & 24%), σε βάρος του Κ.Α.Ε 1359 του Προϋπολογισμού, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής.

Lots (28)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 1_Αιμοκαλλιέργειες παιδιατρικές και ενηλίκων(με συνοδό εξοπλισμό)
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €29,440
2 ΤΜΗΜΑ 2_Mac Conkey ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.97970
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €220
3 ΤΜΗΜΑ 3_Blood Agar φιαλη 100ml_ΚΩΔ.97973
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €260
4 ΤΜΗΜΑ 4_Muller Hinton ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.97974
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €390
5 ΤΜΗΜΑ 5_Saboureaux ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.97975
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €230
6 ΤΜΗΜΑ 6_Chapman ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.99394
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €232
7 ΤΜΗΜΑ 7_SS Agar ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.99399
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €304
8 ΤΜΗΜΑ 8_Chocolate Agar ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.99408
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €556
9 ΤΜΗΜΑ 9_Thioglycolate (Ζωμός) ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.99413
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €115
10 ΤΜΗΜΑ 10_Selinite (Ζωμός) ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ.99421
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €230
11 ΤΜΗΜΑ 11_Kit με strips ή plates για προσδιορισμό της αντοχής στην κολιστίνη με τη μέθοδο των μικροαραιώσεων με MIC από 0,065 έως 64 μg/ml με το συνοδό εξοπλισμό-ενιαία τιμή. Να φέρει σήμανση IVD CE Mark_ΚΩΔ.252324
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €1,800
12 ΤΜΗΜΑ 12_E-test (ταινίες με αντιβιοτικό σε διαβαθμισμένη συγκέντρωση για τον προσδιορισμό της MIC σύμφωνα συγκέντρωση για τον προσδιορισμό της MIC σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα, το καθένα σε μεμονωμένη συσκευασία και αποστειρωμένο σε δικό του φακελάκι με αφυγραντικό_ΚΩΔ.200489
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €1,732
13 ΤΜΗΜΑ 13_Ταινίες για ανίχνευση της παραγωγής AmpC σε συσκευασία (30 ταινίες)Να φέρει σήμανση IVD CE Mark. Το καθένα σε μεμονωμένη συσκευασία και αποστειρωμένο σε δικό του φακελάκι με αφυγραντικό_ΚΩΔ.329793
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €516
14 ΤΜΗΜΑ 14_MIC ΤΑΙΝΙΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΕ Ε-ΤΕST CEFTAZIDIME-AVIBACTAM σε συσκευασία (30 ταινίες)Να φέρει σήμανση IVD CE Mark. Το καθένα σε μεμονωμένη συσκευασία και αποστειρωμένο σε δικό του φακελάκι με αφυγραντικό_ΚΩΔ.332156
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €346
15 ΤΜΗΜΑ 15_MIC ΤΑΙΝΙΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΕ Ε-ΤΕST CEFTOZOLANE-TAZOBACTAMσε συσκευασία (30 ταινίες)Να φέρει σήμανση IVD CE Mark. Το καθένα σε μεμονωμένη συσκευασία και αποστειρωμένο σε δικό του φακελάκι με αφυγραντικό_ΚΩΔ.332155
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €173
16 ΤΜΗΜΑ 16_MIC ΤΑΙΝΙΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΕ Ε-ΤΕST CEFTOZOLANE-TAZOBACTAMσε συσκευασία (30 ταινίες)Να φέρει σήμανση IVD CE Mark. Το καθένα σε μεμονωμένη συσκευασία και αποστειρωμένο σε δικό του φακελάκι με αφυγραντικό_ΚΩΔ.332157
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €258
17 ΤΜΗΜΑ 17_MIC TEST Ταινίες για Ε-Τest για προσδιορισμό ESBLσε συσκευασία (30 ταινίες)Να φέρει σήμανση IVD CE Mark. Το καθένα σε μεμονωμένη συσκευασία και αποστειρωμένο σε δικό του φακελάκι με αφυγραντικό_ΚΩΔ.324409
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €516
18 ΤΜΗΜΑ 18_Lowenstein Jensen_ΚΩΔ.99436
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €190
19 ΤΜΗΜΑ 19_Bille Esculin_ΚΩΔ.99427
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €291
20 ΤΜΗΜΑ 20_Έτοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό DNAse Agar_ΚΩΔ.292788
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €140
21 ΤΜΗΜΑ 21_Έτοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό McConkey Agar No 3 _ΚΩΔ.249592
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €149
22 ΤΜΗΜΑ 22_Ετοιμα στρογγυλά διχοτομημένα τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό McConkey Agar No3 και Blood Agar_ΚΩΔ.249593
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €7,592
23 ΤΜΗΜΑ 23_Ετοιμα στρογγυλά διχοτομημένα τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό Chocolate Agar (Horse Blood)_ΚΩΔ.249601
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €2,160
24 ΤΜΗΜΑ 24_Να προσφερθεί πλήρες κιτ συγκόλλησης latex επί πλακός για άμεσo προσδιορισμό τηςδοκιμασίας κουαγκουλάσης, για τον διαχωρισμό του Staphylococcus aureus από άλλα είδησταφυλόκοκκων μέσω του προσδιορισμού ύπαρξης της πρωτείνης Α, του παράγοντα πήξης και τωνειδικών επιφανειακών αντιγόνων χαρακτηριστικών των Staphylococcus aureus. Το κιτ να έχειευαισθησία >99,30 για τον MRSA και >99,40%
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €945
25 ΤΜΗΜΑ 25_Mono - test ποιοτ. Προσδιορ. Με ανοσοχρωματογραφίαΝα φέρει σήμανση IVD CE Mark_ΚΩΔ.119371
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €148
26 ΤΜΗΜΑ 26_Kit διάγνωσης μικροβιακής μηνιγγίτιδας (Latex) με όσο το δυνατόν περισσότερα αντιγόνα (>5)Να φέρει σήμανση IVD CE Mark_ΚΩΔ.99485
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €528
27 ΤΜΗΜΑ 27_Δίσκοι Optochine Σωληνάρια 50 δίσκων_ΚΩΔ.99511
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €135
28 ΤΜΗΜΑ 28_Πλαστικές σακκούλες παραγωγής CO2 με ενσωματωμένο καταλύτη. Πρέπει να είναι διαφανείς ωστε να επιτυγχανεται η παρατηρηση της αναπτυξης και τα κιτ να περιεχουν τα σακουλάκια τα κλίπ σφραγίσματος και τις γεννήτριες παραγωγής συνθηκών Να φέρει σήμανση IVD CE Mark._ΚΩΔ.292784
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €1,585

Award criteria

Official publications