Konesalien tietoliikennelaitteet 2025
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 20 October 2025
- Procedure
- Restricted procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00687998-2025
- Reference
- c1d03182-a83b-4dee-8f2c-bd575f9b52ae
- Official source
- Official source
CPV codes
- 32570000Equipo de comunicaciones
Description
Hankinnan kohteena oli tietoliikennelaitteet. Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''Tietoliikennelaitteet 2021-2025 (DPS)''. Hankinnan kohteena olevien tuotteiden ja palveluiden vähimmäisvaatimukset kuvattiin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Sopimuskausi on kolme (3) vuotta alkaen sopimuksen allekirjoituksesta. Sopimuskautta voidaan jatkaa kahdella (2) yhden (1) vuoden pituisella optiokaudella kuitenkin niin, että hankintasopimus päättyy viimeistään 30.6.2030.
Award criteria
- Price — Hinta
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Fsas Technologies Oy | €8,311,589 | — |
Official publications
- TED · 00687998-2025 · 20 October 2025
- OJS · 201/2025 · 20 October 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen