HCI-laitteistot 2025
Buyer: Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- Published
- 20 October 2025
- Procedure
- Restricted procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00688485-2025
- Reference
- b68ef0ff-4c39-478e-82d0-6eb3b70e38d7
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30200000Equipo y material informático
Description
Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n dynaamiseen hankintajärjestelmään ''Konesali- ja infrastruktuurilaitteet 2021-2025 (DPS)''. Hankinnan kohteena oli HCI-laitteistot. Vaatimukset kuvattiin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankinnan ennakoitu arvo on 12 000 000 euroa. Sopimuskausi alkaa, kun molemmat osapuolet ovat sen allekirjoittaneet. Sopimuskausi päättyy 30.09.2028.
Award criteria
- Price — Hinta
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Oy Dell Ab | €1,986,700 | — |
Official publications
- TED · 00688485-2025 · 20 October 2025
- OJS · 201/2025 · 20 October 2025
Other tenders from Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus Valtori
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut Valtorin asiakkaiden käyttöön
- Hankintasopimuksen muuttaminen
- Kutsu markkinavuoropuheluun - Zscaler käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Hansel Oy:n Konesali-infrastruktuurilaitteet 2021-2025 dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon jatkaminen 30.9.2026 asti
- Suorahankintailmoitus Sybase tietokantalisenssit 2026
- ServiceNow-asiantuntijapalvelut
- Sopimusmuutos IAM-asiantuntijat
- Suorahankintailmoitus Oracle CSS-ACS - asiantuntijapalvelut 2026
- Jälki-ilmoitus: IBM -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu
- Jälki-ilmoitus: VMware -käyttöoikeuksien jakelu- ja hallintapalvelu siihen liittyvine erillispalveluineen