El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Supplies

Διακήρυξη υπ’ αριθμ. 36/2025 Προμήθεια απολυμαντικών, καθαριστικών, υλικών καθαριότητας και ειδών εστίασης για την κάλυψη αναγκών του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.

Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Published
12 November 2025
Submission deadline
15 December 2025, 15:00
Estimated value
€323,966
Place of performance
EL511
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00750924-2025
Reference
8fb3feaa-2cd9-4046-bd1e-3b816a7ca42b
Official source
Official source

CPV codes

Description

Διακήρυξη υπ’ αριθμ. 36/2025 Προμήθεια απολυμαντικών, καθαριστικών, υλικών καθαριότητας και ειδών εστίασης για την κάλυψη αναγκών του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.

Lots (35)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 1: ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΑ - ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ/ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
EL511
33631600 Antisépticos y desinfectantes €8,360
2 ΤΜΗΜΑ 2: ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ, ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΩΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΥΠΕΡΗΧΩΝ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 1 ΛΙΤΡΟΥ
EL511
33631600 Antisépticos y desinfectantes €3,960
3 ΤΜΗΜΑ 3: ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΑ FUJINON
EL511
33631600 Antisépticos y desinfectantes €20,800
4 ΤΜΗΜΑ 4: ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΟΡΓΑΝΑ OLYMPUS & FUJI ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 5 ΛΙΤΡΩΝ
EL511
39830000 Productos de limpieza €6,780
5 ΤΜΗΜΑ 5: ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΕΝΖΥΜΑΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΩΝ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ GETINGE ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 5 ΛΙΤΡΩΝ
EL511
39830000 Productos de limpieza €9,350
6 ΤΜΗΜΑ 6: ΑΦΡΟΛΕΞ ΣΕ ΦΥΛΛΑ ΠΑΧΟΥΣ 1CM ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ 100x200CM
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €11,528
7 ΤΜΗΜΑ 7: ΒΑΖΑ 1 ΛΙΤΡΟΥ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ (ΓΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €89
8 ΤΜΗΜΑ 8: ΒΑΖΑ 2 ΛΙΤΡΩΝ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ (ΓΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €88
9 ΤΜΗΜΑ 9: ΓΑΝΤΙΑ ΜΑΓΕΙΡΩΝ ΖΕΥΓΗ ΜΕΣΑΙΑ (ΓΑΝΤΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ MEDIUM)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €146
10 ΤΜΗΜΑ 10: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 0,5 ΛΙΤΡΩΝ (ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €90
11 ΤΜΗΜΑ 11: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 1 ΛΙΤΡΟΥ (ΤΑΠΕΡ 1 ΛΙΤΡΟΥ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €343
12 ΤΜΗΜΑ 12: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 1,5 - 2 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 1,5 - 2 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €1,001
13 ΤΜΗΜΑ 13: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 10 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 10 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €1,360
14 ΤΜΗΜΑ 14: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 2,5 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 2,5 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €790
15 ΤΜΗΜΑ 15: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 5 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 5 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €324
16 ΤΜΗΜΑ 16: ΕΝΖΥΜΑΤΙΚΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΑ FUJINON
EL511
39830000 Productos de limpieza €18,720
17 ΤΜΗΜΑ 17: ΚΑΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ 12 ΛΙΤΡΩΝ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΔΟΜΑΚΡΟ
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €2,551
18 ΤΜΗΜΑ 18: ΚΑΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ 30 ΛΙΤΡΩΝ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΔΟΜΑΚΡΟ
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €4,199
19 ΤΜΗΜΑ 19: ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ ΣΠΑΣΤΑ ΒΙΟΔΙΑΣΠΩΜΕΝΑ (ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΩΣ 200 ΤΕΜΑΧΙΩΝ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €52
20 ΤΜΗΜΑ 20: ΚΟΥΠΑΚΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ 1.280 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ (ΜΕΓΑΛΑ, Μ.Μ. 50ΑΔΑ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ (ΚΕΣΕΔΑΚΙΑ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €2,872
21 ΤΜΗΜΑ 21: ΚΟΥΠΑΚΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ 240 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ (ΜΙΚΡΑ, Μ.Μ. 50ΑΔΑ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ (ΚΕΣΕΔΑΚΙΑ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €1,222
22 ΤΜΗΜΑ 22: ΚΟΥΠΑΚΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ 640 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ (ΜΕΣΑΙΑ, Μ.Μ. 50ΑΔΑ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ (ΚΕΣΕΔΑΚΙΑ)
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €1,697
23 ΤΜΗΜΑ 23: ΚΟΥΤΑΛΙ ΦΑΓΗΤΟΥ (ΜΗ ΠΛΑΣΤΙΚΟ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €730
24 ΤΜΗΜΑ 24: ΠΙΡΟΥΝΙ ΞΥΛΙΝΟ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ (ΣΥΣΚ. 100 ΤΜΧ.) Μ.Μ. ΤΕΜΑΧΙΟ
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €554
25 ΤΜΗΜΑ 25: ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟΥ ΧΑΡΤΙΝΑ 220-240 ML
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €664
26 ΤΜΗΜΑ 26: ΠΟΤΗΡΙΑ ΧΑΡΤΙΝΑ ΚΑΦΕ 125-160
EL511
39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering €304
27 ΤΜΗΜΑ 27: ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
EL511
33711600 Preparaciones y artículos para el cabello €492
28 ΤΜΗΜΑ 28: ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΜΕ ΟΥΔΕΤΕΡΟ PH ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΝΕΟΓΝΑ (ΠΑΙΔ. ΧΡΗΣΗΣ) 1 ΛΙΤΡΟΥ
EL511
33711600 Preparaciones y artículos para el cabello €1,373
29 ΤΜΗΜΑ 29: ΣΚΟΝΗ ΠΛΥΝΤΗΡΙΩΝ ΡΟΥΧΩΝ (ΚΙΛΑ)
EL511
39830000 Productos de limpieza €78,400
30 ΤΜΗΜΑ 30: ΥΓΡΟ ΠΛΥΣΗΣ ΣΚΩΡΑΜΙΔΩΝ ΓΙΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΣΚΩΡΑΜΙΔΩΝ
EL511
39830000 Productos de limpieza €3,400

Award criteria

Official publications

Other tenders from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ