Διακήρυξη υπ’ αριθμ. 36/2025 Προμήθεια απολυμαντικών, καθαριστικών, υλικών καθαριότητας και ειδών εστίασης για την κάλυψη αναγκών του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- Published
- 14 November 2025
- Submission deadline
- 16 December 2025, 15:00
- Estimated value
- €323,966
- Place of performance
- EL511
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00756894-2025
- Reference
- 30eb80db-aca8-4a03-b669-dbb7dbdfa789
- Official source
- Official source
CPV codes
- 39220000Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering
- 33631600Antisépticos y desinfectantes
- 39830000Productos de limpieza
- 33711600Preparaciones y artículos para el cabello
- 33198000Artículos de papel para hospital
- 33721200Máquinas de afeitar
- 33771000Productos de papel para uso sanitario
Description
Διακήρυξη υπ’ αριθμ. 36/2025 Προμήθεια απολυμαντικών, καθαριστικών, υλικών καθαριότητας και ειδών εστίασης για την κάλυψη αναγκών του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
Lots (35)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1: ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΑ - ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ/ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ | 33631600 Antisépticos y desinfectantes | €8,360 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2: ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ, ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΩΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΥΠΕΡΗΧΩΝ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 1 ΛΙΤΡΟΥ | 33631600 Antisépticos y desinfectantes | €3,960 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3: ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΑ FUJINON | 33631600 Antisépticos y desinfectantes | €20,800 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 4: ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΟΡΓΑΝΑ OLYMPUS & FUJI ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 5 ΛΙΤΡΩΝ | 39830000 Productos de limpieza | €6,780 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 5: ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΕΝΖΥΜΑΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΩΝ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ GETINGE ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 5 ΛΙΤΡΩΝ | 39830000 Productos de limpieza | €9,350 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 6: ΑΦΡΟΛΕΞ ΣΕ ΦΥΛΛΑ ΠΑΧΟΥΣ 1CM ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ 100x200CM | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €11,528 |
| 7 | ΤΜΗΜΑ 7: ΒΑΖΑ 1 ΛΙΤΡΟΥ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ (ΓΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €89 |
| 8 | ΤΜΗΜΑ 8: ΒΑΖΑ 2 ΛΙΤΡΩΝ ΓΥΑΛΙΝΑ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ (ΓΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €88 |
| 9 | ΤΜΗΜΑ 9: ΓΑΝΤΙΑ ΜΑΓΕΙΡΩΝ ΖΕΥΓΗ ΜΕΣΑΙΑ (ΓΑΝΤΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ MEDIUM) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €146 |
| 10 | ΤΜΗΜΑ 10: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 0,5 ΛΙΤΡΩΝ (ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €90 |
| 11 | ΤΜΗΜΑ 11: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 1 ΛΙΤΡΟΥ (ΤΑΠΕΡ 1 ΛΙΤΡΟΥ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €343 |
| 12 | ΤΜΗΜΑ 12: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 1,5 - 2 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 1,5 - 2 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €1,001 |
| 13 | ΤΜΗΜΑ 13: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 10 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 10 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €1,360 |
| 14 | ΤΜΗΜΑ 14: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 2,5 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 2,5 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €790 |
| 15 | ΤΜΗΜΑ 15: ΔΟΧΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ 5 ΛΙΤΡΩΝ (ΤΑΠΕΡ 5 ΛΙΤΡΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €324 |
| 16 | ΤΜΗΜΑ 16: ΕΝΖΥΜΑΤΙΚΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΑ FUJINON | 39830000 Productos de limpieza | €18,720 |
| 17 | ΤΜΗΜΑ 17: ΚΑΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ 12 ΛΙΤΡΩΝ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΔΟΜΑΚΡΟ | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €2,551 |
| 18 | ΤΜΗΜΑ 18: ΚΑΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ 30 ΛΙΤΡΩΝ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΔΟΜΑΚΡΟ | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €4,199 |
| 19 | ΤΜΗΜΑ 19: ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ ΣΠΑΣΤΑ ΒΙΟΔΙΑΣΠΩΜΕΝΑ (ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΩΣ 200 ΤΕΜΑΧΙΩΝ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €52 |
| 20 | ΤΜΗΜΑ 20: ΚΟΥΠΑΚΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ 1.280 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ (ΜΕΓΑΛΑ, Μ.Μ. 50ΑΔΑ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ (ΚΕΣΕΔΑΚΙΑ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €2,872 |
| 21 | ΤΜΗΜΑ 21: ΚΟΥΠΑΚΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ 240 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ (ΜΙΚΡΑ, Μ.Μ. 50ΑΔΑ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ (ΚΕΣΕΔΑΚΙΑ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €1,222 |
| 22 | ΤΜΗΜΑ 22: ΚΟΥΠΑΚΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ 640 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ (ΜΕΣΑΙΑ, Μ.Μ. 50ΑΔΑ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΑΚΙ (ΚΕΣΕΔΑΚΙΑ) | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €1,697 |
| 23 | ΤΜΗΜΑ 23: ΚΟΥΤΑΛΙ ΦΑΓΗΤΟΥ (ΜΗ ΠΛΑΣΤΙΚΟ) ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €730 |
| 24 | ΤΜΗΜΑ 24: ΠΙΡΟΥΝΙ ΞΥΛΙΝΟ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ (ΣΥΣΚ. 100 ΤΜΧ.) Μ.Μ. ΤΕΜΑΧΙΟ | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €554 |
| 25 | ΤΜΗΜΑ 25: ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟΥ ΧΑΡΤΙΝΑ 220-240 ML | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €664 |
| 26 | ΤΜΗΜΑ 26: ΠΟΤΗΡΙΑ ΧΑΡΤΙΝΑ ΚΑΦΕ 125-160 | 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering | €304 |
| 27 | ΤΜΗΜΑ 27: ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΕΝΗΛΙΚΩΝ | 33711600 Preparaciones y artículos para el cabello | €492 |
| 28 | ΤΜΗΜΑ 28: ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΜΕ ΟΥΔΕΤΕΡΟ PH ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΝΕΟΓΝΑ (ΠΑΙΔ. ΧΡΗΣΗΣ) 1 ΛΙΤΡΟΥ | 33711600 Preparaciones y artículos para el cabello | €1,373 |
| 29 | ΤΜΗΜΑ 29: ΣΚΟΝΗ ΠΛΥΝΤΗΡΙΩΝ ΡΟΥΧΩΝ (ΚΙΛΑ) | 39830000 Productos de limpieza | €78,400 |
| 30 | ΤΜΗΜΑ 30: ΥΓΡΟ ΠΛΥΣΗΣ ΣΚΩΡΑΜΙΔΩΝ ΓΙΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΣΚΩΡΑΜΙΔΩΝ | 39830000 Productos de limpieza | €3,400 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00756894-2025 · 14 November 2025
- OJS · 220/2025 · 14 November 2025
Other tenders from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης του Υποέργου 1 της πράξης «Προμήθεια σύγχρονου απεικονιστικού ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Εργαστηρίο…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Διακήρυξη υπ' αριθμ. 28/2026 για την ανάδειξη αναδόχου παροχής υπηρεσιών Φύλαξης & Ασφάλειας των χώρων και εγκαταστάσεων του Π.Γ.Ν.…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 24/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης των Υποέργων 26,27,28 & 29 της «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ…
- Διακήρυξη 26/2025
- Προμήθεια Αναλώσιμων ειδών θεραπείας νεφρού
- Προμήθεια ειδών «Αναισθησιολογικά Υλικά»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 25/2024