Διακήρυξη 42/2025
Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- Published
- 19 December 2025
- Submission deadline
- 22 January 2026, 15:00
- Estimated value
- €257,794
- Place of performance
- EL511
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00849430-2025
- Reference
- 1f771be9-eb7b-4253-af47-4144e2561e09
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33140000Material médico fungible
- 24455000Desinfectantes
Description
Διακήρυξη 42/2025 Προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Πανεπιστημιακής Πνευμονολογικής Κλινικής & του εργαστηρίου ενδοσκοπήσεων του αναπνευστικού της Πανεπιστημιακής Πνευμονολογικής Κλινικής του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης
Lots (31)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΤΥΠΟΥ HEIMLICH ΜΟΝΕΣ-ΠΝΕΥΜΟΘΩΡΑΚΑ | 33140000 Material médico fungible | €455 |
| 2 | ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ ΠΑΡΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΘΩΡΑΚΑ ΕΥΘΕΙΣ 24FR ΜΕ ΤΡΟΚΑΡ | 33140000 Material médico fungible | €86 |
| 3 | ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ ΠΑΡΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΘΩΡΑΚΑ ΕΥΘΕΙΣ 28FR ΜΕ ΤΡΟΚΑΡ | 33140000 Material médico fungible | €86 |
| 4 | ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ ΠΑΡΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΘΩΡΑΚΑ ΕΥΘΕΙΣ 32FR ΜΕ ΤΡΟΚΑΡ | 33140000 Material médico fungible | €96 |
| 5 | ΝΕΦΕΛΟΠΟΙΗΤΗΣ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΜΕ ΣΥΝΔΕΤΙΚΟ 'Τ' ΣΩΛΗΝΑ 210cm ΕΠΙΣΤΟΜΙΟ ΚΑΙ ΣΩΛΗΝΑ ΝΕΚΡΟΥ ΟΓΚΟΥ 22mm | 33140000 Material médico fungible | €162 |
| 6 | ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ 0,22μ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤ. ΦΑΡΜΑΚΩΝ | 33140000 Material médico fungible | €290 |
| 7 | ΣΕΤ ΘΩΡΑΚΙΚΗΣ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ 10Fr | 33140000 Material médico fungible | €2,920 |
| 8 | ΣΕΤ ΘΩΡΑΚΙΚΗΣ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ 8Fr | 33140000 Material médico fungible | €2,920 |
| 9 | ΣΕΤ ΘΩΡΑΚΙΚΗΣ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΜΕ ΑΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ ΒΕΛΟΝΗ 15G ME ΣΑΚΟ 2Lit | 33140000 Material médico fungible | €1,229 |
| 10 | ΣΥΣΚΕΥΕΣ PEAKFLOW METER ASTHMA MENTOR ΡΟΟΜΕΤΡΟ | 33140000 Material médico fungible | €2,900 |
| 11 | ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΛΕΡΦ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΒΡΟΓΧΙΚΩΝ ΕΚΚΡΙΜΑΤΩΝ | 33140000 Material médico fungible | €238 |
| 12 | ΣΤΕΡΕΩΤΙΚΟ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΩΝ ΚΑΘΕΤΗΡΩΝ ΜΕ ΕΛΑΣΜΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ | 33140000 Material médico fungible | €23,200 |
| 13 | ΚΡΕΜΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ | 33140000 Material médico fungible | €580 |
| 14 | ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ Μ.Χ. ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΙΟΥ (MAJ-209) | 33140000 Material médico fungible | €9,500 |
| 15 | ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΒΙΟΨΙΑΣ ΒΡΟΓΧΟΣΚ OLYMPUS MAJ 210 | 33140000 Material médico fungible | €9,900 |
| 16 | ΒΕΛΟΝΑ ΕΝΔΟΒΡΟΓΧΙΚΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ (ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ) EBUS 19G | 33140000 Material médico fungible | €17,600 |
| 17 | ΒΕΛΟΝΑ ΕΝΔΟΒΡΟΓΧΙΚΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ (ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ) EBUS 22G (ΠΝΕΥΜΟΝΙΚΗ) ΚΡΑΜΑΤΟΣ ΚΟΒΑΛΤΙΟΥ-ΧΡΩΜΙΟΥ | 33140000 Material médico fungible | €50,000 |
| 18 | ΒΕΛΟΝΑ ΕΝΔΟΒΡΟΓΧΙΚΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ EBUS 21G | 33140000 Material médico fungible | €57,000 |
| 19 | ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΙΟ Μ.Χ. LARGE ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 5.8mm, ΚΑΝΑΛΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 2.8mm ΜΗΚΟΥΣ 60cm | 33140000 Material médico fungible | €3,100 |
| 20 | ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΙΟ Μ.Χ. REGULAR ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 5.0mm, ΚΑΝΑΛΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 2.2mm ΜΗΚΟΥΣ 60cm | 33140000 Material médico fungible | €15,500 |
| 21 | ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΙΟ Μ.Χ. SLIM ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 3,8mm, ΚΑΝΑΛΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 1,2mm ΜΗΚΟΥΣ 60cm | 33140000 Material médico fungible | €3,100 |
| 22 | ΕΝΔΟΒΡΟΓΧΙΚΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΣ 7Fr | 33140000 Material médico fungible | €840 |
| 23 | ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΒΟΥΡΤΣΕΣ 1.8x1200mm | 33140000 Material médico fungible | €1,190 |
| 24 | ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΚΗ ΒΕΛΟΝΗ TBNAWANG 22G13MM 1,8MM 115CM | 33140000 Material médico fungible | €5,700 |
| 25 | ΛΑΒΙΔΑ ΒΙΟΨΙΑΣ ΒΡΟΓΧΟΣΚΟΠΙΟΥ 1,8 Χ120cm | 33140000 Material médico fungible | €3,120 |
| 26 | ΛΑΒΙΔΕΣ ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ ΞΕΝΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΕΩΝ | 33140000 Material médico fungible | €1,140 |
| 27 | ΜΠΑΛΟΝΙ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΔΙΑΒΡΟΓΧΙΚOΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ Μ.Χ. (EBUS-TBNA) | 33140000 Material médico fungible | €25,840 |
| 28 | ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΒΡΟΓΧΙΚΩΝ ΕΚΠΛΥΜΑΤΩΝ 200ML | 33140000 Material médico fungible | €8,900 |
| 29 | ΥΓΡΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΕΥΚΑΠΤΩΝ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΩΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΗ OLYMPUS (endodet) συσκ. 5L | 24455000 Desinfectantes | €3,500 |
| 30 | ΥΓΡΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΕΥΚΑΠΤΩΝ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΩΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΗ OLYMPUS (endodis) συσκ. 2,8L | 24455000 Desinfectantes | €3,203 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00849430-2025 · 19 December 2025
- OJS · 245/2025 · 19 December 2025
Other tenders from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης του Υποέργου 1 της πράξης «Προμήθεια σύγχρονου απεικονιστικού ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Εργαστηρίο…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Διακήρυξη υπ' αριθμ. 28/2026 για την ανάδειξη αναδόχου παροχής υπηρεσιών Φύλαξης & Ασφάλειας των χώρων και εγκαταστάσεων του Π.Γ.Ν.…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 24/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης των Υποέργων 26,27,28 & 29 της «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ…
- Διακήρυξη 26/2025
- Προμήθεια Αναλώσιμων ειδών θεραπείας νεφρού
- Προμήθεια ειδών «Αναισθησιολογικά Υλικά»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 25/2024