Διακήρυξη 39/2025
Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- Published
- 19 September 2025
- Submission deadline
- 23 October 2025, 15:00
- Estimated value
- €547,371
- Place of performance
- EL511
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00615804-2025
- Reference
- 9db08525-6f80-47da-9373-b15c18d1b5bf
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33181520Productos consumibles para diálisis renal
Description
Διακήρυξη 55/2025 προμήθεια αναλώσιμων υλικών και διαλυμάτων Περιτοναϊκής Κάθαρσης» για την κάλυψη αναγκών της Μονάδας Περιτοναϊκής Κάθαρσης του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
Lots (26)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1 ΔΙΑΛΥΜΑ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ 2 LT ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΓΑΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ GLUCOSE (1,36%- 2,27%- 3,86%) | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €64,800 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2 ΔΙΑΛΥΜΑ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΜΕ ΑΜΙΝΟΞΕΑ 1,1% 2LT | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €4,140 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3 ΔΙΑΛΥΜΑ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΜΕ ICODEXTRINE 7,5% 2lt | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €5,940 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 4 ΔΙΑΛΥΜΑ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ 2 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ 2 ΛΙΤΡΑ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΓΑΛΑΚΤΙΚΟ 35MMOL/L ΑΣΒΕΣΤΙΟ 1,75MMOL/L GLUCOSE (1,5%-2,3%-4,25%) | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €42,000 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 5 ΔΙΑΛΥΜΑ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ 2 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ 2 ΛΙΤΡΑ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΓΑΛΑΚΤΙΚΟ 35MMOL/L ΑΣΒΕΣΤΙΟ 1,25MMOL/L GLUCOSE (1,5%-2,3%-4,25%) | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €10,500 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 6 ΔΙΑΛΥΜΑ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ 2 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ 2 ΛΙΤΡΑ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΟ 34MMOL/L ΑΣΒΕΣΤΙΟ 1,75MMOL/L GLUCOSE 1,5%-2,3%-4,25%) | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €92,400 |
| 7 | ΤΜΗΜΑ 7 ΔΙΑΛΥΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ 5LT ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΓΑΛΑΚΤΙΚΟ 15MMOL/L ΚΑΙ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΟ 25MMOL/L GLUCOSE (1,36%-2,27%-3,86%) | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €66,000 |
| 8 | ΤΜΗΜΑ 8 ΔΙΑΛΥΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΜΕ ICODEXTRINE 2 LT 7,5% | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €35,640 |
| 9 | ΤΜΗΜΑ 9 ΔΙΑΛΥΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ 2 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ 5 ΛΙΤΡΑ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΓΑΛΑΚΤΙΚΟ 35MMOL/L ΑΣΒΕΣΤΙΟ 1,75MMOL/L GLUCOSE (1,5%-2,3%-4,25%) | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €35,200 |
| 10 | ΤΜΗΜΑ 10 ΔΙΑΛΥΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ 2 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ 5 ΛΙΤΡΑ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΟ 34 MMOL/L ΑΣΒΕΣΤΙΟ 1,75MMOL/L GLUCOSE (1,5%-2,3%-4,25%) | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €49,000 |
| 11 | ΤΜΗΜΑ 11 ΚΑΣΕΤΑ ΜΕ ΣΕΤ ΓΡΑΜΜΩΝ ΤΕΣΣΆΡΩΝ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €24,300 |
| 12 | ΤΜΗΜΑ 12 ΣΑΚΟΣ ΕΞΑΓΩΓΗΣ 15 ΛΙΤΡΩΝ ΣΥΜΒΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €14,580 |
| 13 | ΤΜΗΜΑ 13 ΚΑΠΑΚΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΙΩΔΙΟΥΧΟ ΠΟΒΙΔΟΝΗ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΚΑΙ ΣΦΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €8,640 |
| 14 | ΤΜΗΜΑ 14 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΚΑΛΥΜΑ ΣΗΜΕΙΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΙΩΔΙΟΥΧΟ ΠΟΒΙΔΟΝΗ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΚΑΙ ΣΦΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €8,640 |
| 15 | ΤΜΗΜΑ 15 ΚΑΠΑΚΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗΣ ΑΠΌ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €341 |
| 16 | ΤΜΗΜΑ 16 ΚΑΠΑΚΙ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΚΑΙ ΣΦΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €9,600 |
| 17 | ΤΜΗΜΑ 17 ΚΑΣΕΤΑ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €21,000 |
| 18 | ΤΜΗΜΑ 18 ΓΡΑΜΜΕΣ/ΣΑΚΟΙ ΣΥΜΒΑΤΟΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €18,000 |
| 19 | ΤΜΗΜΑ 19 ΣΥΝΔΕΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΕΡΙΤΟΝΑΪΚΗΣ ΚΑΘΑΡΣΗΣ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΖΩΗΣ ΜΕ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟ ΣΦΙΓΚΤΗΡΑ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΚΑΙ ΣΦΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €4,050 |
| 20 | ΤΜΗΜΑ 20 ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΤΑΝΙΟ ΓΙΑ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΠΕΡΙΤΟΝΑΪΚΗΣ ΚΑΘΑΡΣΗΣ ΣΥΜΒΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΚΑΙ ΣΦΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΚΤΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €4,600 |
| 21 | ΤΜΗΜΑ 21 ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗΣ 40 ΕΚ. ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €5,000 |
| 22 | ΤΜΗΜΑ 22 ΣΥΝΔΕΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙΤ. ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΑΠΚ ΚΑΙ ΣΦΠΚ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €1,000 |
| 23 | ΤΜΗΜΑ 23 ΕΙΔΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΔΙΑΛΥΜΑΤΩΝ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ICODEXTRIN ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΠΛΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €6,000 |
| 24 | ΤΜΗΜΑ 24 ΕΙΔΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΔΙΑΛΥΜΑΤΩΝ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ICODEXTRIN ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΥ ΣΑΚΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΔΙΤΤΑΝΘΡΑΚΙΚΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €12,000 |
| 25 | ΤΜΗΜΑ 25 ΕΥΘΕΙΣ ΠΕΡΙΤΟΝΑΪΚΟΙ ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ ΤΥΠΟΥ TENCKHOFF ΜΕ ΔΥΟ CUFF, ΑΚΤΙΝΟΣΚΙΕΡΟΙ, ΑΠΥΡΕΤΟΓΟΝΟΙ, ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €2,000 |
| 26 | ΤΜΗΜΑ 26 ΠΕΡΙΤΟΝΑΪΚΟΙ ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ ΤΥΠΟΥ COILED ΜΕ ΔΥΟ CUFF, ΑΚΤΙΝΟΣΚΙΕΡΟΙ, ΑΠΥΡΕΤΟΓΟΝΟΙ, ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ | 33181520 Productos consumibles para diálisis renal | €2,000 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00615804-2025 · 19 September 2025
- OJS · 180/2025 · 19 September 2025
Other tenders from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης του Υποέργου 1 της πράξης «Προμήθεια σύγχρονου απεικονιστικού ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Εργαστηρίο…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Διακήρυξη υπ' αριθμ. 28/2026 για την ανάδειξη αναδόχου παροχής υπηρεσιών Φύλαξης & Ασφάλειας των χώρων και εγκαταστάσεων του Π.Γ.Ν.…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 24/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ…
- Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης των Υποέργων 26,27,28 & 29 της «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ…
- Διακήρυξη 26/2025
- Προμήθεια Αναλώσιμων ειδών θεραπείας νεφρού
- Προμήθεια ειδών «Αναισθησιολογικά Υλικά»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 25/2024