ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2025
Buyer: Δήμος Βόλβης
- Published
- 11 December 2025
- Estimated value
- €187,500
- Place of performance
- Σταυρός Π.Ε. Θεσσαλονίκης, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00823188-2025
- Reference
- afcb60a1-c317-4152-adb1-cf9269e24bf4
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34100000Vehículos de motor
- 34110000Automóviles para pasajeros
- 34134200Camiones basculantes
- 34921100Barrederas viales
- 34144400Vehículos para el mantenimiento de carreteras
- 42924730Aparatos de limpieza por agua a presión
- 34131000Furgonetas con caja abierta ("pick-ups")
Description
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΒΗΣ". Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια: α) Δύο (2) Επιβατικών Οχημάτων πέντε (5) θέσεων για το Πρόγραμμα «ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ» (Τμήμα Α’), β) Ενός (1) Φορτηγού με Ανατροπή 3,5 ΤΝ (Τμήμα Β’), γ) Ενός (1) Σαρώθρου Πεζού Χειριστή (Τμήμα Γ’), δ) Ενός (1) Οχήματος Διαγράμμισης Οδών (Τμήμα Δ’), ε) Ενός (1) Πλυστικού Μηχανήματος Ζεστού Νερού (Τμήμα Ε’), και στ) Ενός (1) Ημιφορτηγού Κλειστού Τύπου (VAN) 4x2 (Τμήμα ΣΤ’), από το ελεύθερο εμπόριο, για την κάλυψη των αναγκών του Δήμου Βόλβης. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στην υπ. αρ. 1/2025 μελέτη της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλβης. Η συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 232.500,00 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. (24%), συνολικής καθαρής αξίας 187.500,00 €, πλέον Φ.Π.Α. (24%): 45.000,00 € και θα χρηματοδοτηθεί από το Ταμείο Αλληλεγγύης του άρθρου 196 του Ν. 4662/2020 σύμφωνα με την με αρ. πρ. 291277/02-12-2024 [ΑΔΑ: 6ΙΨΦ46ΜΔΨΟ-3ΓΨ] Διαπιστωτική Απόφαση του Υπουργού Μετανάστευσης και Ασύλο…
Lots (6)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ Α’: ΔΥΟ (2) ΕΠΙΒΑΤΙΚΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΠΕΝΤΕ (5) ΘΕΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ» | 34110000 Automóviles para pasajeros | €32,258 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ Β’: ΕΝΑ (1) ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ 3,5 ΤΝ | 34134200 Camiones basculantes | €50,403 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ Γ’: ΕΝΑ (1) ΣΑΡΩΘΡΟ ΠΕΖΟΥ ΧΕΙΡΙΣΤΗ | 34921100 Barrederas viales | €33,065 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ Δ’: ΕΝΑ (1) ΟΧΗΜΑ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΗΣ ΟΔΩΝ | 34144400 Vehículos para el mantenimiento de carreteras | €26,613 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ Ε’: ΕΝΑ (1) ΠΛΥΣΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΖΕΣΤΟΥ ΝΕΡΟΥ | 42924730 Aparatos de limpieza por agua a presión | €20,968 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ ΣΤ’: ΕΝΑ (1) ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΤΥΠΟΥ (VAN) 4x2 | 34131000 Furgonetas con caja abierta ("pick-ups") | €24,194 |
Award criteria
- Quality — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά ανά Τμήμα - είδος της προμήθειας βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής, η οποία εκτιμάται βάσει των…
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| C.I.PARTS ΙΚΕ | €50,350 | — |
| C.I.PARTS ΙΚΕ | €32,950 | — |
| C.I.PARTS ΙΚΕ | €32,200 | — |
| C.I.PARTS ΙΚΕ | €24,950 | — |
| C.I.PARTS ΙΚΕ | €24,143 | — |
| C.I.PARTS ΙΚΕ | €18,500 | — |
Official publications
- TED · 00823188-2025 · 11 December 2025
- OJS · 239/2025 · 11 December 2025