ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 1/2025
Buyer: Δήμος Βόλβης
- Published
- 23 July 2025
- Submission deadline
- 27 August 2025, 13:00
- Estimated value
- €241,935
- Place of performance
- Σταυρός Π.Ε. Θεσσαλονίκης, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00482935-2025
- Reference
- f9acb10e-8602-4649-8ec8-c11d6ff9b203
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34100000Vehículos de motor
- 16000000Maquinaria agrícola
- 34131000Furgonetas con caja abierta ("pick-ups")
- 35111000Equipo de extinción de incendios
Description
Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού Άνω των Ορίων ανάδειξης προμηθευτή για την προμήθεια με τίτλο: «Προμήθεια Εξοπλισμού για την Πρόληψη και Ανταπόκριση Έναντι Φυσικών Κινδύνων του Δήμου Βόλβης». Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια: α) ενός (1) καινούργιου γεωργικού ελκυστήρα με παρελκόμενα (Τμήμα Α’), β) τριών (3) καινούργιων ημιφορτηγών 4x4 με διπλή καμπίνα (Τμήμα Β’) και γ) τριών (3) καινούργιων προσθαφαιρούμενων πυροσβεστικών υπερκατασκευών (Τμήμα Γ’), από το ελεύθερο εμπόριο, για την κάλυψη των αναγκών της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Βόλβης. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στην υπ. αρ. 44/2024 μελέτη της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλβης. Η συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 300.000,00 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. (24%), συνολικής καθαρής αξίας 241.935,48 €, πλέον Φ.Π.Α. (24%): 58.064,52 €.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ Α’: ΕΝΑΣ (1) ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΟΣ ΕΛΚΥΣΤΗΡΑΣ ΜΕ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ | 16000000 Maquinaria agrícola | €107,482 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ Β’: ΤΡΙΑ (3) ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΑ 4x4 ΜΕ ΔΙΠΛΗ ΚΑΜΠΙΝΑ | 34131000 Furgonetas con caja abierta ("pick-ups") | €99,000 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ Γ’: ΤΡΕΙΣ (3) ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΠΡΟΣΘΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΕΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΕΣ ΥΠΕΡΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ | 35111000 Equipo de extinción de incendios | €35,453 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, ανά Τμήμα - είδος της προμήθειας.
Official publications
- TED · 00482935-2025 · 23 July 2025
- OJS · 139/2025 · 23 July 2025