87/2024 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΔΙΑΦΟΡΟ
Buyer: Γ.Ν.Θ. ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ
- Published
- 17 July 2024
- Submission deadline
- 19 August 2024, 23:59
- Estimated value
- €5,999,404
- Place of performance
- el522, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00428623-2024
- Reference
- 70848b79-674b-4a49-ac36-53815f7f2842
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33140000Material médico fungible
Description
87/2024 Διακήρυξη Διεθνούς Δημόσιου Ανοικτού Διαγωνισμού π/υ άνω των ορίων για την Προμήθεια «ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΔΙΑΦΟΡΟ» (CPV: 33140000-3 Ιατρικά αναλώσιμα) ετήσιας Π/Υ δαπάνης 1.999.801,29 € χωρίς ΦΠΑ, η οποία με ΦΠΑ διαμορφώνεται σε 2.416.864,52 €, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά (χαμηλότερη τιμή), για χρονικό διάστημα δύο (2) ετών και με δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) επιπλέον έτος, σε εφαρμογή του Προγραμματισμού Προμηθειών και Παροχής Υπηρεσιών έτους 2024. Η συνολική Π/Υ δαπάνη του διαγωνισμού, συμπεριλαμβανομένης της προαίρεσης, ανέρχεται σε 5.999.403,87 € χωρίς ΦΠΑ, η οποία με ΦΠΑ διαμορφώνεται σε 7.250.593,56 €. Συστημικός αριθμός: 352381.
Award criteria
- Price — ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ (ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ)
Official publications
- TED · 00428623-2024 · 17 July 2024
- OJS · 138/2024 · 17 July 2024