Subministración de 3 lotes de equipos de protección individual para o Consorcio provincial de Lugo para os efectivos dos parques de Barreiros, Chantada, Monforte, Sarria, Vilalba e Viveiro.
Expediente 355/2026 · Presidencia del Consorcio Provincial de Lugo para la prestación del Servicio contra Incendios y Salvamento
Licitación pública de suministros convocada por Presidencia del Consorcio Provincial de Lugo para la prestación del Servicio contra Incendios y Salvamento (Lugo). Con valor estimado de 108.661 € y presupuesto de 131.480 € (IVA incluido). Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-07-14. Expediente 355/2026.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 355/2026
- Estado
- Adjudicada
- Órgano de contratación
- Presidencia del Consorcio Provincial de Lugo para la prestación del Servicio contra Incendios y Salvamento
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 12 meses
- Lugar de ejecución
- Lugo
Fechas clave
- Publicación
- 2026-06-29
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-07-14
- Disponibilidad de documentos
- 2026-07-14
Códigos CPV
- 18444200Cascos de seguridad
- 31521320Linternas
- 33721000Navajas
- 35113400Ropa de protección y de seguridad
Lotes (3)
| Lote | Objeto | Presupuesto | CPV |
|---|---|---|---|
| 1 | Lote 1. Traxes de intervención. | 88.555 € | 35113400, 31521320, 18444200, 33721000 |
| 2 | Lote 2. Equipamento auxiliar. | 21.145 € | 33721000, 35113400, 18444200, 31521320 |
| 3 | Lote 3. Cascos | 21.780 € | 18444200, 35113400, 33721000, 31521320 |
Criterios de adjudicación
| Tipo | Criterio | Peso |
|---|---|---|
| Cuantificables Automáticamente | Redución do prazo de entrega da subministración inicial | 10.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Maior resistencia ao lavado certificado | 10.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Menor espesor certificado do conxunto multicapa | 10.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Oferta económica | 70.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Redución prazo de entrega subministración inicial | 20.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Prezo | 80.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Redución do peso do casco integral | 10.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Oferta | 80.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Redución prazo entrega subministración inicial | 10.0 |
Garantías exigidas
| Tipo | Importe | Porcentaje |
|---|---|---|
| Special | — | 5.0 % |
| Definitiva | — | 5.0 % |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2026-07-28 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | — |
| Perfil del contratante | Anuncio de Pliegos | 2026-06-29 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-06-29 |
Ubicación geográfica
- Lugo, Lugo, Galicia
Documentos y pliegos
- 355_2026 PCAP EPIS NOVOS EFECTIVOS.pdf
- 355_2026 PPT EQUIPAMIENTO NOVOS EFECTIVOS.pdf
- 2026-a03435c0-10c4-49c1-82d0-65a45a7cc5a4
- 2026-60b50118-685a-4cec-857b-8e70e2a33c2a
- 2026-4a44425e-7aa2-4e1a-9d8e-cecbad30ca49
- 2026-5cf19a81-6f22-4aae-95fe-15665b6b6ad8
- 2026-184b91e5-cbed-47b2-a7b1-1516319a776c
- 2026-78798bad-6d12-4414-8767-fead5048e050
- 2026-d6e4cde4-bbfc-448c-8ca3-15dde092e299
Otras licitaciones de Presidencia del Consorcio Provincial de Lugo para la prestación del Servicio contra Incendios y Salvamento
Ver el órgano →- Suministro por lotes del equipamiento del anexo iv del convenio colectivo para el personal del Consorcio provincial de Lugo para los parques comarcales de Barreiros, Chantada, Monforte de Lemos, Sarria, Vilalba y Viveiro. PublicadaPublicada: 2026-08-02
- Contratación dun software de xestión para os parques de bombeiros dependentes do consorcio provincial de lugo para a prestación do servizo contra incendios e salvamento. ResueltaPublicada: 2026-07-15
- Subministración de enerxía eléctrica nas dependencias do Consorcio provincial de Lugo para a prestación do servizo contra Incendios e Salvamento a través do Acordo Marco da central de contratación da FEMP para a subministración de electricidade en alta e baixa tensión. ResueltaPublicada: 2026-05-21
- Contratación do servizo de comunicacións de voz e datos do Consorcio provincial de Lugo. ResueltaPublicada: 2026-03-30
- Subministración de materiais e produtos de limpeza e hixiene para o mantemento das diferentes instalacións dos seis parques de bombeiros do Consorcio provincial de Lugo para a prestación do servizo contra Incendios e Salvamento. ResueltaPublicada: 2026-03-25
- SARRIA.- Ampliación do Parque de Bombeiros de Sarria. ResueltaPublicada: 2026-03-18
- CHANTADA.- Ampliación do Parque de Bombeiros de Chantada ResueltaPublicada: 2026-03-18
- BARREIROS.- Reforma do Parque de Bombeiros de Barreiros ResueltaPublicada: 2026-03-17
- VILALBA.- Ampliación do Parque de Bombeiros de Vilalba ResueltaPublicada: 2026-03-17
- MONFORTE DE LEMOS.- Reforma do Parque de Bombeiros de Monforte de Lemos ResueltaPublicada: 2026-03-17