La implantació i posada en marxa d’un sistema de videoassistència domiciliària adreçat a gent gran, amb l’objectiu de millorar la seva autonomia personal, seguretat i qualitat de vida. El contracte inclou: - Subministrament de 40 dispositius tipus tauleta, degudament configurats i preparats per al seu ús. - La implantació d’una solució tecnològica integral que permeti la gestió, el seguiment i l’operativitat del servei, assegurant la interoperabilitat amb altres sistemes i a diversos recursos del territori, així com la seguretat de la informació i la continuïtat del servei durant tot el període d’execució. - La configuració, parametrització i posada en marxa del sistema tecnològic necessari per garantir el correcte funcionament de la plataforma. - La formació del personal tècnic del Consell Comarcal i de les persones usuàries, amb l’objectiu de garantir un ús adequat, eficient i autònom de la plataforma, així com l’adquisició de les competències necessàries per al seu correcte funcionament i aprofitament. - La prestació de suport tècnic i el manteniment operatiu del sistema durant tot el període d’execució del contracte, amb la finalitat de garantir la seva disponibilitat, estabilitat i correcte funcionament continuat.
Expediente 8100170005-2026-0001103 · Consell Comarcal de l'Alt Camp
Licitación pública de servicios convocada por Consell Comarcal de l'Alt Camp (Tarragona). Con valor estimado de 56.121 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-17. Expediente 8100170005-2026-0001103.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 8100170005-2026-0001103
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Consell Comarcal de l'Alt Camp
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 4 meses
- Lugar de ejecución
- Tarragona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-07-31
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-08-17
Códigos CPV
- 30213200Tabletas digitales
- 32510000Sistema inalámbrico de telecomunicaciones
- 72250000Servicios de sistemas y apoyo
- 72262000Servicios de desarrollo de software
- 79400000Servicios de consultoría comercial y de gestión y servicios afines
- 80500000Servicios de formación
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-07-31 |
Ubicación geográfica
- Tarragona, Tarragona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Consell Comarcal de l'Alt Camp
Ver el órgano →- El servei consisteix a donar el suport necessari i l’atenció adequada a l’alumnat de segon i tercer curs de primer cicle d’educació infantil que és usuari del servei de menjador, durant la franja horària del migdia, des de l’acabament de les classes del matí fins al començament de les classes de la tarda.
Les escoles rurals que tenen implantat primer cicle d’educació infantil i han de disposar d’un/a (1) monitor/a complementari/ària al menjador escolar durant l’horari de prestació del servei són les següents:
Escola Municipi/ Horari de servei
La Barquera Alió de 13.00 a 15.00 h
Sant Jaume Bràfim de 13.00 a 15.00 h
Cabra del Camp Cabra del Camp de 12.30 a 15.00 h
Mare de Déu de l’Esperança Figuerola del Camp de 12.30 a 15.00 h
Les Moreres Les Pobles de 12.30 a 15.00 h
Santa Magdalena El Pont d’Armentera de 12.30 a 15.00 h
Les Comes Rodonyà de 12.30 a 15.00 h
Manuel de Castellví i Feliu Vilabella de 13.00 a 15.00 h
Rocabruna Picamoixons de 13.00 a 15.00 h PublicadaPublicada: 2026-07-31
- El servei consisteix en transportar l’alumnat autoritzat a fer ús del servei, en l’itinerari d’anada i tornada, des de les parades fixades fins als centres educatius sostinguts amb fons públics als quals estan matriculats els alumnes i el retorn a les parades dels seus domicilis un cop acabada la jornada escolar. La prestació del servei de transport escolar també inclou el servei d'acompanyament de l’alumnat usuari mentre duri el trajecte d’acord amb l’art. 6 del Decret 161/1996 esmentat. La franja en què és necessària la presència de l’ acompanyant comprèn des de què l'alumnat usuari puja al vehicle fins a l'entrada al centre educatiu i, a la tornada, des de la sortida del centre educatiu fins a l'arribada de l’alumnat usuari a les respectives parades d'origen.
La Ruta 1: Fontscaldes, Masmolets, Valls, Institut Jaume Huguet, Fundació Cor de Maria, Institut Narcís Oller, Col·legi Claret, Institut Serra de Miramar. EvaluaciónPublicada: 2026-07-10
- Pròrroga de la contractació del subministrament d'energia elèctrica de la seu del Consell Comarcal de l'Alt Camp (expedient amb referència interna 8100170005-2025-0000179), mitjançant contractació basada en l'Acord marc de subministrament d'energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya de l'ACM (Exp. 2023.04), Lot 7. AdjudicadaPublicada: 2026-07-07
- Contractació del subministrament de combustible pels vehicles del Consell Comarcal de l'Alt Camp. AdjudicadaPublicada: 2026-03-30
- Contractació del subministrament d'energia elèctrica pel Centre de Serveis Mediambientals - planta de transferència- mitjançant contractació basada en la primera pròrroga del contracte 2023.04.A02 de l'Acord marc de subministrament d'energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya de l'ACM (Exp. 2023.04), Lot 2, en la modalitat de baixa tensió superior a 15 kW. AdjudicadaPublicada: 2026-03-30
- Contractació del subministrament d'energia elèctrica per l'Alberg Pere el Gran de Santes Creus, mitjançant contractació basada en l'Acord marc de subministrament d'energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya de l'ACM (Exp. 2023.04), Lot 7, en la modalitat d'autoconsum. AdjudicadaPublicada: 2026-03-30
- Contractació del subministrament i subscripcions de programari de disseny assistit per ordinador (CAD) i de programari de gestió de processos constructius, mitjançant contractació basada en l'Acord marc de programari de disseny assistit per ordinador (CAD), de sistemes d’informació geogràfica (GIS) i de gestió de processos constructius del Consorci Localret (Exp. 1431-0012/2022) AdjudicadaPublicada: 2025-12-29
- El servei consisteix enla prestació del servei de monitoratge complementari al menjador escolar de l’escola rural Rocabruna de l’EMD de Picamoixons per al segon i tercer curs (I1 i I2) de primer cicle d’educació infantil.
El servei consisteix a donar el suport necessari i l’atenció adequada a l’alumnat de segon i tercer curs de primer cicle d’educació infantil que és usuari del servei de menjador escolar, durant la franja horària del migdia, des de l’acabament de les classes del matí fins al començament de les classes de la tarda amb una durada màxima de dues hores i trenta minuts en total. ResueltaPublicada: 2025-06-20
- Subministrament de quatre vehicles en règim d’arrendament, destinats al servei de recollida de residus, corresponents a quatre lots diferents, d’acord amb les característiques que s’indiquen per a cada lot en el Plec de prescripcions tècniques. • Un vehicle satèl·lit amb compactador de càrrega posterior de menys de 3.500 PMA • Un vehicle satèl·lit amb compactador de càrrega posterior de menys de 3.500 PMA • Un vehicle compactador de càrrega posterior de 16 a 18 m3 de capacitat • Un vehicle amb equip de ganxo i grua ResueltaPublicada: 2025-05-28
- L’objecte del contracte de subministrament és l‘adquisició d’un vehicle nou tipus furgoneta adaptada per al transport de persones amb mobilitat reduïda d’acord els requisits tècnics que s’indiquen al plec de prescripcions tècniques que permeti una ocupació mínima de nou persones, dues d’elles amb cadira de rodes.
L’objecte inclou la gestió de tots els tràmits necessaris per al lliurament del vehicle i el seu manteniment comercial durant el primer any. ResueltaPublicada: 2025-05-22