ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
- Published
- 8 August 2025
- Submission deadline
- 15 September 2025, 15:00
- Estimated value
- €1,877,757
- Place of performance
- ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00521009-2025
- Reference
- 4d5b989f-fd4b-4699-b0d2-db8b04b292a0
- Official source
- Official source
CPV codes
- 44111000Materiales para obras de construcción
- 44115210Materiales de fontanería
- 44316000Ferretería
- 44810000Pinturas
- 03419100Productos de madera
- 24327320Brea
- 44114000Hormigón
- 24327320Brea
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια οικοδομικών υλικών και λοιπού εξοπλισμού, τα οποία πρόκειται να χρησιμοποιηθούν από τα συνεργεία του Δήμου, για διάφορες καθημερινές εργασίες συντηρήσεων, επισκευών και μικρών έργων σε κτίρια και κοινόχρηστους χώρους ανάλογα με τις ανάγκες του Δήμου. Για τις ομάδες 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 και 15 ακολουθείται η διαδικασία που προβλέπεται στο άρθρο 6 παρ. 10 του ν. 4412/2016 καθώς οι ομάδες έχουν αξία κάτω από 80.000,00 η καθεμία και δεν υπερβαίνουν το 20% της συνολικής αξίας όλων των ομάδων. Η προμήθεια των υλικών των ομάδων 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 και 16, θα πραγματοποιηθεί με τη διαδικασία του Ανοιχτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων με κριτήριο κατακύρωσης την συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού.
Lots (18)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΜΑΔΑ 1 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 44111000 Materiales para obras de construcción | €30,000 |
| 2 | ΟΜΑΔΑ 2 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 44111000 Materiales para obras de construcción | €1,188,838 |
| 3 | ΟΜΑΔΑ 3 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 44115210 Materiales de fontanería | €29,881 |
| 4 | ΟΜΑΔΑ 4 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 44115210 Materiales de fontanería | €102,437 |
| 5 | ΟΜΑΔΑ 5 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΣΙΔΗΡΟΥ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 44316000 Ferretería | €20,123 |
| 6 | ΟΜΑΔΑ 6 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΣΙΔΗΡΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 44316000 Ferretería | €109,291 |
| 7 | ΟΜΑΔΑ 7 - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 44810000 Pinturas | €29,944 |
| 8 | ΟΜΑΔΑ 8: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 44810000 Pinturas | €100,154 |
| 9 | ΟΜΑΔΑ 9: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΞΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΑΓΚΑΚΙΩΝ Κ.ΛΠ. Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 03419100 Productos de madera | €4,020 |
| 10 | ΟΜΑΔΑ 10: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΞΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΑΓΚΑΚΙΩΝ Κ.Λ.Π. ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 03419100 Productos de madera | €122,028 |
| 11 | ΟΜΑΔΑ 11: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΣΦΑΛΤΙΚΟΥ ΜΙΓΜΑΤΟΣ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 24327320 Brea | €5,664 |
| 12 | ΟΜΑΔΑ 12: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΣΦΑΛΤΙΚΟΥ ΜΙΓΜΑΤΟΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 24327320 Brea | €18,450 |
| 13 | ΟΜΑΔΑ 13: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΤΟΙΜΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 44114000 Hormigón | €3,990 |
| 14 | ΟΜΑΔΑ 14: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΤΟΙΜΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 44114000 Hormigón | €85,375 |
| 15 | ΟΜΑΔΑ 15: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ ΑΣΦΑΛΤΙΚΟΥ ΜΙΓΜΑΤΟΣ ΤΑΧΕΙΑΣ ΠΗΞΗΣ Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ | 24327320 Brea | €2,250 |
| 16 | ΟΜΑΔΑ 16: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ ΑΣΦΑΛΤΙΚΟΥ ΜΙΓΜΑΤΟΣ ΤΑΧΕΙΑΣ ΠΗΞΗΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥ 30ΜΗΝΟΥ | 24327320 Brea | €25,312 |
| 17 | GLO A: ΟΜΑΔΕΣ 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 & 15 | — | €125,872 |
| 18 | GLO B: ΟΜΑΔΕΣ 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 &16 | — | €1,751,885 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης είανι η πιο συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάση τιμής (χαμηλότερη τιμή) ανά ομάδα του ενδεικτικού προϋπολογισμού της Μελέτης.
Official publications
- TED · 00521009-2025 · 8 August 2025
- OJS · 151/2025 · 8 August 2025