Α) Συντήρηση και επισκευή μεταφορικών μέσων Β) Προμήθεια ανταλλακτικών Γ) Προμήθεια και επισκευή ελαστικών
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
- Published
- 25 July 2025
- Submission deadline
- 8 September 2025, 15:00
- Estimated value
- €926,222
- Place of performance
- ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00489321-2025
- Reference
- 4f401738-21c5-424a-be44-f7e90cd525f9
- Official source
- Official source
CPV codes
- 50100000Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados de vehículos y equipo conexo
Description
A) Ομάδες 1-2-3-4 Συντήρηση και επισκευή οχημάτων Εργασίες πάσης φύσεως επισκευής και συντήρησης, επισκευές ταχογράφων (αναλογικών – ψηφιακών), καθώς και της αντικατάστασης φθαρμένων ή κατεστραμμένων τμημάτων, σε εξωτερικά συνεργεία, συμπεριλαμβανομένης και της προμήθειας των απαραίτητων ανταλλακτικών των οχημάτων και των μηχανημάτων έργου του Δήμου Αγίου Δημητρίου, για εργασίες που τυχόν προκύψουν κατά τη διάρκεια της παρούσας σύμβασης. Ο Δήμος Αγίου Δημητρίου διαθέτει συνεργείο με προσωπικό δυο ατόμων και περιορισμένο τεχνικό εξοπλισμό ώστε να μπορεί να κάνει υποτυπώδεις τεχνικές παρεμβάσεις. Τα οχήματα του Δήμου είναι διαφόρων τύπων, διαφορετικών ετών κυκλοφορίας και διαφορετικών τεχνολογιών. Για να μπορεί ένα συνεργείο να επισκευάζει οχήματα και μάλιστα φορτηγά, πρέπει να έχει χώρο εξοπλισμένο με ράμπες, ανυψωτικά μηχανήματα, πλήρη τεχνολογικό εξοπλισμό, το αναγκαίο προσωπικό που να αναλογεί στον αριθμό των οχημάτων που δύναται να επισκευάζει καθημερινώς, καθώς και την τεχνογνωσία για κάθε τύπο οχήματος και υπερκατασκευής. Συνεπώς επειδή ο Δήμος μας δε διαθέτει επαρκώς εξοπλισμένο συνεργείο συντήρησης οχημάτων, ούτε τον απαραίτητο εξοπλισμό, ούτε το αναγκαίο προσωπικό, ούτε τ…
Lots (6)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΜΆΔΑ 1 ΤΜΗΜΑ Α "Επισκευή πλαισίων και υπερκατασκευών (απορριμματοφόρων, βυτιοφόρων, πλυστικών κάδων, φορτηγών ανοικτών ανατρεπόμενων, καλαθοφόρων οχημάτων, hook lift, τράκτορα, ημιρυμουλκούμενα (56m3), αρπάγη, σάρωθρα, press condainer, condainer ανοικτά 30m3) ταχογραφων, φανοποιιας κ.τλ." | 50100000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados de vehículos y equipo conexo | €391,129 |
| 2 | ΟΜΑΔΑ 2 ΤΜΗΜΑ Α "Επισκευή επιβατικών οχημάτων και ημιφορτηγών ≤3,5tn" | 50100000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados de vehículos y equipo conexo | €92,742 |
| 3 | ΟΜΑΔΑ 3 ΤΜΗΜΑ Α "Επισκευή μηχανήματων έργου JCB, HAKO ΕΠΟΥΛΩΤΙΚΟ ΛΑΚΚΩΝ" Ενδεικτικές εργασίες: | 50100000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados de vehículos y equipo conexo | €64,516 |
| 4 | ΟΜΑΔΑ 4 ΤΜΗΜΑ Α "Επισκευή mini bus και πούλμαν" | 50100000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados de vehículos y equipo conexo | €80,645 |
| 5 | ΟΜΑΔΑ 5 ΤΜΗΜΑ Α "Προμήθεια ανταλλακτικών " | 34300000 Partes y accesorios para vehículos y sus motores | €170,670 |
| 6 | ΟΜΑΔΑ 6 ΤΜΗΜΑ Α "Προμήθεια και επισκευή ελαστικών " | 34350000 Neumáticos para vehículos ligeros y para vehículos pesados | €126,520 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης και επιλογής του αναδόχου για την ομάδα 1 (τμήμα Α) Συντήρηση και επισκευή μεταφορικών μέσων Είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει τιμής, δηλαδή το…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης και επιλογής του αναδόχου για την ομάδα 2 (τμήμα Α) Συντήρηση και επισκευή μεταφορικών μέσων Είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει τιμής, δηλαδή το…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης και επιλογής του αναδόχου για την ομάδα 3 Συντήρηση και επισκευή μεταφορικών μέσων Είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει τιμής, δηλαδή το μεγαλύτερο…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης και επιλογής του αναδόχου για την ομάδα 4 Συντήρηση και επισκευή μεταφορικών μέσων Είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει τιμής, δηλαδή το μεγαλύτερο…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης και επιλογής του αναδόχου για την ομάδα 5 Προμήθεια ανταλλακτικών , και συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει τιμής, δηλαδή το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις…
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης και επιλογής του αναδόχου για την ομάδα 6) Προμήθεια και επισκευή ελαστικών αποτελεί «η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει τιμής», επί του προϋπολογισμού της…
Official publications
- TED · 00489321-2025 · 25 July 2025
- OJS · 141/2025 · 25 July 2025