El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Supplies

Προκήρυξη "Προμήθεια τροφίμων ειδών παντοπωλείου, ειδών κρεοπωλείου, ελαιόλαδου, ειδών οπωροπωλείου, ειδών κατάψυξης (ψάρια, λαχανικά) , ειδών αρτοποιείου-ζαχαροπλαστείου για την κάλυψη των αναγκών των παιδικών σταθμών του Κοινωνικού Παντοπωλείου, της Δομής Συσσιτίου και των κέντρων Ανοικτής Προστασίας Ηλικιωμένων (ΚΑΠΗ) του Δήμου Αγίου Δημητρίου για τα έτη 2025-2026-2027

Buyer: ΔΗΜΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Published
12 August 2025
Submission deadline
8 September 2025, 15:00
Estimated value
€1,938,413
Place of performance
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00527643-2025
Reference
ad51f8f6-ae30-4baf-bfd1-f53f56e2b191
Official source
Official source

CPV codes

Description

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τροφίμων (ειδών παντοπωλείου, κρεοπωλείου, ελαιόλαδου, οπωροπωλείου, κατεψυγμένων ψαριών, κατεψυγμένων λαχανικών, ειδών άρτου και ζαχαροπλαστείου) για τις ανάγκες λειτουργίας των Παιδικών Σταθμών, του Κοινωνικού Παντοπωλείου, της δομής Συσσιτίου και των ΚΑΠΗ του Δήμου Αγίου Δημητρίου, για χρονικό διάστημα τριών (3) ετών, ως αναλυτικά αναφέρεται στην υπ΄ αριθ. 02/2025 μελέτη που έχει συνταχθεί από τη Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών του Δήμου. Ειδικότερα αφορά στην κάλυψη των αναγκών των ακόλουθων κοινωνικών δομών: Δομές Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών: • 1ος Βρεφονηπιακός Σταθμός - Δερβενακίων 26 • 2ος Παιδικός Σταθμός - Θουκυδίδου 73 • 3ος Παιδικός Σταθμός - Τήνου 27 • 4ος Βρεφονηπιακός Σταθμός - Τηλεμάχου 39 • 5ος Παιδικός Σταθμός - Αιγίνης 16 • 6ος Παιδικός Σταθμός - Σουλίου 96 • 7ος Παιδικός Σταθμός - Μπρούσαλη 4 Δομή παροχής Συσσιτίου: • Δομή παροχής Συσσιτίου - Αγίου Βασιλείου 83 Κοινωνικό Παντοπωλείο • Κοινωνικό Παντοπωλείο - Αγίου Βασιλείου 83 Κέντρα Ανοικτής Προστασίας Ηλικιωμένων • Α΄ΛΕΣΧΗ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ - Χρ. Σμύρνης 2 • Β΄ΛΕΣΧΗ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ - Ρούμελης 21 & Αγ. Αικατερίνης • Γ΄ΛΕΣΧΗ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ - Ολύμπου 36 • Δ΄ΛΕΣΧΗ ΗΛΙΚΙΩΜ…

Lots (16)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΕΙΔΗ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €223,144
2 ΕΙΔΗ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €66,899
3 ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €59,455
4 ΕΙΔΗ ΟΠΩΡΟΠΩΛΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €81,028
5 ΕΙΔΗ ΚΑΤΑΨΥΞΗΣ (ΨΑΡΙΑ -ΛΑΧΑΝΙΚΑ) 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €69,995
6 ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΥ & ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €108,213
7 ΕΙΔΗ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €267,866
8 ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €178,065
9 ΕΙΔΗ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €150,500
10 ΕΙΔΗ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €171,703
11 ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €87,557
12 ΕΙΔΗ ΟΠΩΡΟΠΩΛΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €119,640
13 ΕΙΔΗ ΚΑΤΑΨΥΞΗΣ (ΨΑΡΙΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ) 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €110,964
14 ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΥ & ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ 33 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €99,110
15 ΕΙΔΗ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΠΗ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €126,230
16 ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΥ & ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΠΗ
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, EL304
15800000 Productos alimenticios diversos €18,042

Award criteria

Official publications