ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΩΝ - ΤΔ-070/25
Buyer: ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
- Published
- 3 October 2025
- Submission deadline
- 3 November 2025, 14:00
- Estimated value
- €3,000,000
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00649068-2025
- Reference
- 54329099-6946-41d8-98ae-866fcb951e04
- Official source
- Official source
CPV codes
- 31711120Transductores
Description
Το αντικείμενο της προμήθειας αφορά στην προμήθεια, εγκατάσταση, δοκιμή και θέση σε λειτουργία Στατικών Μετατροπέων (στο εξής ΣΜΕΤ), προς αντικατάσταση των ήδη εγκατεστημένων στους Συρμούς 11ης παραλαβής της ΣΤΑΣΥ. Οι νέοι ΣΜΕΤ θα είναι συμβατοί με τους υπάρχοντες: • Μηχανικά. Θα αναρτηθούν στα ίδια σημεία κάτω από το αμάξωμα. Οι διαστάσεις και το βάρος θα είναι τέτοια που να μην προκαλούν οποιοδήποτε πρόβλημα στην λειτουργία και συντήρηση του Συρμού. • Ηλεκτρικά. Οι ηλεκτρικές διασυνδέσεις θα είναι συμβατές με τον υπάρχοντα εξοπλισμό, τόσο σε επίπεδο ισχύος (750Vdc, 400 Vac, 110Vdc) όσο και σε επίπεδο σημάτων ελέγχου. • Επικοινωνίες: Οι νέοι ΣΜΕΤ θα επικοινωνούν με το σύστημα ελέγχου του Συρμού μέσω Δίαυλου Πολλαπλών Λειτουργιών Οχήματος [Multifunction Vehicle Bus (MVB)] και θα ανταλλάσσουν με αυτό τα ίδια σήματα που ανταλλάσσονται και με τους υπάρχοντες. Θα παρασχεθούν δεκαέξι (16) μονάδες ΣΜΕΤ, που αντιστοιχούν σε οκτώ Συρμούς. Επίσης, το αντικείμενο της προμήθειας περιλαμβάνει την προμήθεια των βασικών ανταλλακτικών, παροχή υπηρεσιών εγγύησης καθώς και οποιονδήποτε άλλο εξοπλισμό (υλικοτεχνικό εξοπλισμό και λογισμικό) που απαιτείται για την πλήρη λειτουργία και συντήρηση των ΣΜ…
Award criteria
- Price — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη.
Official publications
- TED · 00649068-2025 · 3 October 2025
- OJS · 190/2025 · 3 October 2025
Other tenders from ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
- ΤΔ-037/26 ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΕΙΩΤΗΡΑ - ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ, ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΞΟΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΡΟΧΩΝ ΣΕ 112 ΚΙΝΗΤΗΡΙΟΥΣ ΑΞΟΝΕΣ ΣΥΡΜΩΝ ΣΕΙΡΑΣ ΙΙ ΚΑΙ…
- ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΕΘΝΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΡΜΩΝ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΕ ΣΥΡΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ 2…
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΩΝ - ΤΔ-070/25
- ΤΔ-056/26 ΓΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΤΗΣ ΣΤΑΣΥ
- ΤΔ-055/26 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΥΛΛΟΓΗΣ & ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΑΞΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ
- ΤΔ-037/26 ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΕΙΩΤΗΡΑ - ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ, ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΞΟΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΡΟΧΩΝ ΣΕ 112 ΚΙΝΗΤΗΡΙΟΥΣ ΑΞΟΝΕΣ ΣΥΡΜΩΝ ΣΕΙΡΑΣ ΙΙ ΚΑΙ…
- Προμήθεια διατακτικών σίτισης τροφής για την κάλυψη των αναγκών των εργαζομένων της ΣΤΑ.ΣΥ.
- Προμήθεια διατακτικών σίτισης τροφής για την κάλυψη των αναγκών των εργαζομένων της ΣΤΑ.ΣΥ.
- Προμήθεια και έκδοση διατακτικών για την κάλυψη των αναγκών των εργαζομένων της ΣΤΑ.ΣΥ. – 2η Έκτακτη Παροχή
- Προμήθεια διατακτικών σίτισης τροφής για την κάλυψη των αναγκών των εργαζομένων της ΣΤΑ.ΣΥ.