Προμήθεια και εγκατάσταση ηλεκτρονικού εξοπλισμού για την κάλυψη των άμεσων αναγκών των υπηρεσιών των Δ/νσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της επικράτειας
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Published
- 21 July 2025
- Submission deadline
- 28 August 2025, 11:00
- Estimated value
- €2,419,331
- Place of performance
- EEZZZ
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00474677-2025
- Reference
- 4deeaa73-3e62-4c2f-9fac-f26debfe738d
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30200000Equipo y material informático
- 30190000Equipo y artículos de oficina diversos
- 30213300Ordenadores de mesa
- 30213000Ordenadores personales
- 30121100Fotocopiadoras
- 30232100Impresoras y trazadores gráficos
- 38520000Escáneres
Description
Η Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών (Τμήμα Γ΄: Μελέτης και Προμήθειας Εξοπλισμού) του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) προκηρύσσει ηλεκτρονικό, διεθνή ανοικτό διαγωνισμό σε ΕΥΡΩ, άνω των ορίων, με τίτλο: «Προμήθεια και εγκατάσταση ηλεκτρονικού εξοπλισμού για την κάλυψη των άμεσων αναγκών των υπηρεσιών των Δ/νσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της επικράτειας». Το έργο αφορά στην προμήθεια και εγκατάσταση ηλεκτρονικού εξοπλισμού με σκοπό την κάλυψη των άμεσων αναγκών των υπηρεσιών των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε όλη την Επικράτεια. Το φυσικό αντικείμενο της πράξης περιλαμβάνει την προμήθεια, μεταφορά, εγκατάσταση και θέση σε λειτουργία σύγχρονου τεχνολογικού εξοπλισμού, απαραίτητου για την εύρυθμη λειτουργία των διοικητικών και υποστηρικτικών υπηρεσιών των εν λόγω Διευθύνσεων Εκπαίδευσης της Επικράτειας (συνολικού αριθμού 116 Διευθύνσεων).
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Προμήθεια και εγκατάσταση ειδών εξοπλισμού ΤΠΕ σε 56 διευθύνσεις εκπαίδευσης | 30200000 Equipo y material informático | €1,221,635 |
| 2 | Προμήθεια και εγκατάσταση ειδών εξοπλισμού ΤΠΕ σε 60 διευθύνσεις εκπαίδευσης | 30200000 Equipo y material informático | €1,197,696 |
Award criteria
- Price — Το κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Quality — Το κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00474677-2025 · 21 July 2025
- OJS · 137/2025 · 21 July 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια Ειδικού Εξοπλισμού και Πρόσθετου Βοηθητικού Υλικού για μαθητές/τριες με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες της Πρωτοβάθμιας και…
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ για τις εκπαιδευτικές δομές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας